Search
Close this search box.

Fotbalisté Napajedel mohli přezimovat třetí, klesli ale na šesté místo

TJ NIVNICE – TJ FS NAPAJEDLA 1 : 0 (1 : 0)

Branka: 35´ J. Velecký

Rozhodčí: I. Ševčík – P. Bartoň, M. Veselý

ŽK: 2 : 2 (77´ Z. Kostelník, 89´ P. Stojaspal – 59´ T. Plachý, 75´ K. Saibert)

Rohy: 4 : 4

Diváci: 208

Sestava Nivnice: F. Hladiš – M. Holboj, J. Roubal, P. Hladiš, P. Stojaspal – Z. Kostelník (90´ D. Bartoš), D. Bumbalík, R. Straňák, S. Josefík (46´ M. Hladiš) – J. Velecký, V. Borýsek (78´ F. Ryšávka). Trenér: R. Leitner. Vedoucí mužstva: M. Bršlica.

Sestava Napajedel: J. Balážik – P. Koutník, M. Drga, M. Němec, M. Holomek – K. Saibert, R. Foral, M. Dvořáček, T. Plachý – M. Hudák, D. Vondráček (24´ D. Brauner). Trenér: J. Pospíšil. Vedoucí mužstva: J. Lysoněk.

Napajedelský lodivod Josef Pospíšil se musel vypořádat nejen s absencí útočníků D. Bartoně a R. Bůžka, zraněných v předchozím duelu s Bojkovicemi, ale navíc i obránců T. Hejdy a A. Simerského. Kouč domácího týmu Roman Leitner určitě nejvíce postrádal univerzála V. Veleckého, jenž vyfasoval na tento zápas po vyloučení v Ořechově.

Dobrou půl hodinu se na trávníku nic světoborného nedělo a jedinou zásadní událostí první třetiny zápasu tak bylo vynucené střídání 19tiletého středopolaře D. Vondráčka, který ve 24´ ze hřiště odklulhal o jedné noze s podvrtnutým kotníkem a jehož nahradil jen o rok starší D. Brauner.

Jak se však brzy ukázalo, pro vývoj i výsledek utkání to zřejmě mělo fatální důsledky. Byl to právě D. Brauner, jenž se po nákopu z hloubi pole znenadání s míčem sám ocitl za domácí obranou, dřív, než se rozmyslel pro očekávaný úprk směrem k Hladišově bráně, vracející se obránci jej o balón obrali a bylo po šanci. O dvě minuty později se zablýsklo i před Balážikovou svatyní, když si aktivní Borýsek před Balážika naběhl na chytrou kolmici Holboje. Jeho pohotové patičce pak nápad a efekt rozhodně nescházely, přesnost však ano. Chvíli přistál dlouhý míč za obránce opět u Braunera v nadějné pozici, ten jej však převzal hlavou namísto hrudníku a další sólový nájezd na branku Nivnice jsme si mohli domyslet jen v našich představách. Uběhlo jen pár sekund a po brejkové akci Forala po levé straně se v dobré pozici uvnitř vápna znovu ocitl D. Brauner, s míčem si však nepotykal ani potřetí. Vzápětí světlou pětiminutovku hostí završil prudkou střelou z dálky obránce M. Němec, domácí gólman F. Hladiš však stál zrovna tam, kam směřoval míč. Dle klasického scénáře následně došlo k naplnění přísloví „nedáš – dostaneš“!

Ve 35´ si na nenadálý nákop zezadu zaběhl domácí dlouhán J. Velecký, mílovými kroky se zbavil dotírajících stoperů a zblízka poté levačkou balón s přehledem umístil k pravé tyči – 1 : 0! Zaskočená Fatra se ještě do přestávky pokusila nepříznivý stav srovnat, Holomkovu hlavičku z malého vápna po Koutníkově centru ale domácí obrana odvrátila. Tečku za nepovedeným poločasem vystavil jasný karetní zákrok Roubala na unikajícího K. Saiberta zezadu, hlavní arbitr I. Ševčík si však nebyl jistý, ve které kapsičce je má, a tak to raději přešel domluvou…

Jestliže v první půli měli mírně navrch domácí, zejména zásluhou šikovných mladých středopolařů Straňáka s Bumbalíkem, tak ve druhé půle od nich převzal otěže zkušený M. Dvořáček v dresu hostí. Ještě před tím, konkrétně tři minuty po změně stran, však hostující tým jen se štěstím „přežil“ závar, jenž způsobil třetí rohový kop Nivničanů a zejména neutuchající apetit jejich kanonýra J. Veleckého. Od 50´ se však už hrálo jen podle not následovníků slavného Rudolfa Firkušného.

Už ouvertura v podobě Hudákova voleje po standardce M. Dvořáčka publikum nadzvedla, ovací se však nedočkala, jelikož cíl minula. V 56´ R. Foral zpětnou přihrávkou z levé strany vybídl k zakončení z dobrých 18 metrů naopak M. Dvořáčka a jeho pumelice kolem šibenice prolétla jen těsně. O minutu později M. Hudák kousek za malým vápnem přetlačil stopera Roubala a k tyči zamířil přesně, brankář F. Hladiš tam byl však také.

V 65´ už napajedelská enkláva v ochozech zvedala ruce nad hlavou, dráhu míče, neomylně směřujícímu mezi tyče, však J. Roubal obětavým skluzem v poslední chvíli přeťal. Sedm minut před vypršením hrací doby mohl napajedelským snahám učinit přítrž znovu J. Velecký, Balážikovu klec však o metr netrefil. Naopak nejblíže alespoň k vyrovnání měli Napajedelští v 87´, kdy pronikající K. Saibert zprava míč načechral na Hudákovu hlavu, ten ale zblízka míč opět poslal jen nad břevno.

Fatra tak nevyužila velkou příležitost přezimovat na medailové pozici a po těsné, ovšem zbytečné porážce se propadla doprostřed tabulky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient