Fotbalisté Hanácké Slavie si z Vrchoviny přivezli plný počet bodů

V bouřlivém prostředí stadionku na Vrchovině Hanáci hned zkraje prohrávali po brance forvarda Dočekala, který si potáhl míč po kolmé přihrávce a střelou pod břevno zavěsil. Hosté však mají kvalitní mančaft a zanedlouho vyrovnali. Cupákem, který zakončil svou samostatnou akci kličkou před vápnem a přesnou střelou od tyče do brány, když předtím využil podklouznutí domácího hráče při vyvážení míče u pulící čáry. Těsně před poločasem se domácím po dlouhém nákopu a prodloužení míče podařilo z úhlu vstřelit druhou branku, ale ta nebyla uznána pro ofsajd po konzultaci hlavního rozhodčího Jahody s pomezní Hanákovou. Naopak na druhé straně přidal druhou branku Motal střelou z trestného kopu, která před brankářem sklouzla, poskočila a se štěstím zapadla do rohu branky. Z podobné situace se zrodila i třetí branka hostů, když nejprve Juran vynikajícím zákrokem vytáhl střelu Motala s trestného kopu, ale dobíhající Cupák uklidil míč bezpečně do brány. Hloupé fauly přemotivovaných domácích v nebezpečných prostorech před velkým vápnem tak hráli do not Hanákům. Domácí, kteří už nevypadali příliš čerstvě, však snížili na rozdíl jediné branky po netaktické rozehrávce Hanáků, kdy se po vyvážení míče a ztrátě otevřel prostor pro brejk, na jehož konci nezaváhal Duba. Další branku hostů mohl vstřelit Silný, který šel z boku sám na Jurana, ale ten jeho střelu vyrazil a ještě stačil vyškrábnout nechtěnou dorážku od vlastního spoluhráče. Z nebezpečné pozice uvnitř vápna pak hlavičkoval domácí hráč, ale jen slabě do náručí Flodera. Hanáci konec utkání zkušeně ustáli a ze silně nepřátelského a silně vulgárního prostředí si odvezli tři vybojované body.

Komentář trenéra Bronislava Červenky: „Před kluky musíme smeknout. Vyrovnali se s tím dobře. Domácí menší kvalitu ve hře nahrazovali zákroky na hranici únosnosti. Místy to bylo z jejich strany až záludné. Bylo těžké zachovat chladnou hlavu. Jsem rád, že jsme toto utkání zvládli a dotáhli ho do vítězného konce. Jenom škoda, že jsme zápas nerozhodli dřív. Šancí jsme na to měli dost. Bohužel nám to tam pořád nepadá tak, jak bychom si přáli

SFK VRCHOVINA NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ – SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 2:3

Branky: 2. Dočekal Michal, 78. Duba Tomáš – 10. a 71. Cupák Michal, 61. Motal Lukáš. Rozhodčí: Jahoda Jaroslav – Nováček Ivo, Hanáková Gabriela.. Delegát: Peřina Pavel. Diváků: 370.
SFK Vrchovina: Juran – Vícha, Chalupa, Košík – Michal, Ošmera (62. Sklenář), Kamil Skalník, Zbytovský (46. Smetana) – Dočekal, Michal Skalník (83. Duda), Duba. Trenér: Richard Zeman.
SK HS Kroměříž: Floder – Šmerda, Matoušek, Hloch, Jeleček – Hirsch (80. Mlýnek V.), Motal, Cupák, Okleštěk (90. Prajza) – Kovář (89. Mlýnek M.), Silný. Trenér: Bronislav Červenka.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.