Fotbalisté Dukly slaví tříbodovou výhru nad Libercem

Nedělní utkání dopadlo pro Duklu vítězně. Velká očekávání dokázal obměněný tým proměnit ve skutečnost a trenér Roman Skuhravý si připsal výhru v prvním ostrém startu.

Rozehry se ujal Jan Holenda, kterému byl balon ale okamžitě odcizen. Následoval dlouhý liberecký útok, který ukončil Jan Pázler útočným faulem ve 4. minutě. Jen o minutu později protáhl Raspopovič silnou střelou libereckého brankáře Hladkého. Zdálo se, že dukelští mají na začátku druhé desetiminutovky navrch. Ve 14. minutě to potvrdil Holenda, který si nabíhal po pravém křídle, ve velké rychlosti obral o míč Mikulu a okamžitě jej poslal na Djuranoviče, který ale z blízkosti nedokázal zakončit. Dukelští v průběhu utkání udělali několik chyb, například ve 21. minutě se neshodl v kombinaci Bezpalec s Holendou. Bezpalec nahrával spoluhráči do protipohybu, ten ale na přihrávku nebyl připraven a míče se zmocnil Václav Hladký. O 5 minut později vykopl Hladký od brány dlouhý balon do rychlé akce směrem na Malinského, ten dokázal bez problémů obehrát 2 domácí hráče a dostat se tak před Filip Radu, tam byl ale na poslední chvíli za cenu faulu zastaven Chlumeckým. Ve 32. minutě nabídl Bilovský nepřesnou přihrávkou na půli hřiště protiútok Liberci, v jehož závěru se Aarons probil obranou Dukly, Filipa Radu už ale prostřelit nedokázal. Další libereckou šanci připravil ve 39. minutě Breite pro Potočného, střela z levačky těsně minula bránu. Po delší herní převaze Liberce se podíval do pokutového území ve 45. minutě Douděra, byl ale rychle odzbrojen. První poločas skončil za stavu 0:0, kdy měli ze hry více liberečtí, světlé chvíle Dukly ale ukazovaly, že ani domácí nevstoupili do nedělního utkání bez šance.

Druhý poločas začali tentokrát lépe domácí. Hned ve 47. minutě se dostal k míči Bilovský, přes libereckou obranu se ale probít nedokázal. Aktivita domácích byla značná, hned v 51. minutě převzal Douděra míč od Holendy, ten ho poslal na levé křídlo za libereckou obranu, kde na něj čekal Uroš Djuranovič. Přihrávku ale pouze tečoval a míč šel do autu. Do další akce se dostal Douděra, který protáhl míč po boční hranici pokutového území a z ostrého úhlu se pokusil vystřelit na Hladkého. Pro mnohé diváky nečekaný gól přišel v 62. minutě při balkánské souhře, Miloševič vyslal přihrávku na Djuranoviče, který zcela osamocen tváří v tvář Hladkému umístil míč do liberecké brány. Liberečtí se po dlouhé době v 71. minutě dostali také do útoku, Oršula převzal přihrávku od Ševčíka a dostal se do pokutového území, tam byl ale odzbrojen Ďuricou. Další pokus Liberce srovnat přišel v 79. minutě. Mikula svým centrem hledal Sukicu, míč ale na poslední chvíli odhlavičkoval Raspopovič. Dukla po celou dobu utkání stupňovala svůj výkon a v poslední desetiminutovce téměř nepustila soupeře k míči. V 87. minutě díky Vukliševičovu faulu získala Dukla penaltu, kterou proměnil Ivan Schranz a upravil stav utkání na závěrečných 2:0.

FK Dukla Praha – FC Slovan Liberec 2:0

Branky: 62. Djuranovič, 88. Schranz (pen.). ŽK: 68. Potočný. Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Melichar. Diváci: 2376.
FK Dukla Praha: Rada – Chlumecký, Ďurica, Raspopovič – Douděra (64. Brandner), Bilovský, Bezpalec, Doumbia (83. Hanousek), Miloševič – Holenda, Djuranovič (73. Schranz).
FC Slovan Liberec: Hladký – Mikula, Vukliševič, Karafiát, Kerbr – Breite, Ševčík – Malinský (67. Oršula), Potočný, Aarons (58. Sukisa) – Pázler (46. Nešický).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.