Fotbalisté Baníku porazili Zlaté Moravce 4:0

Vítězstvím 4:0 skončil druhý přípravný duel Baníku, který Slezané sehráli v Kroměříži proti slovenským Zlatým Moravcům. Po vyrovnané první půli, v níž získal Baník jednogólové vedení, byli ve druhém poločase svěřenci trenéra Bohumila Páníka zřetelně lepším celkem a náskok výrazně navýšili.

VION ZLATÉ MORAVCE – FC BANÍK OSTRAVA 0:4 (0:1)

Branky: 13. Procházka, 59. Diop, 62. de Azevedo z penalty, 75. Kaloč. Rozhodčí: Julínek – Pelikán, Pochylý.

ViON Zlaté Moravce: Reichl (46. Krnáč) – Richtarek, Banovič, Duga, Ewerton, Chren, Nikolic, Orávik, Prekop, Udeh, Willweber. Střídali: Benc, Gaal, Švec, Urgela.

FC Baník Ostrava: I. poločas: Laštůvka – Breda, Procházka, Stronati, Fleišman – Hrubý, Pitian (40. Mešaninov), Jirásek – Fillo, J. Šašinka, Bolf. II. poločas: Budinský – Pazdera, Pokorný, Šindelář, Granečný – Fillo (66. Bolf), Mešaninov, Kaloč, De Azevedo – Diop, Macej.

S rumunským záložníkem Andreiem Pitianem, jenž přijel na zkoušku, vyrukovali Ostravané do souboje s devátým celkem slovenské ligy uplynulé sezony a po necelé čtvrthodině šli do vedení. Robert Hrubý zakroutil míč z přímého kopu do šestnáctky, kde vyskočil nejvýš stoper Václav Procházka a hlavou mířil naprosto přesně. Míč se od tyče odrazil do branky a Baník vedl 1:0.

O chvíli později mohl zvýšit Robert Hrubý, jeho střela těsně minula pravou šibenici brankáře Reichla. A pak musel zasahovat Jan Laštůvka. Dugova střela z hranice šestnáctky byla nepříjemná, ale gólman Baníku ji vytáhl na roh.

Ve druhém poločase se Baník vrátil k tradičnímu rozestavění a začal získávat převahu. V 59. minutě se po pohledné akci Denise Granečného a Carlose De Azeveda dostal do velké šance Dame Diop a zakončil bezvadně – 2:0.

O tři minuty později se v nebezpečné pozici ocitl znovu Dame Diop, David Richtárek ho fauloval a Carlos De Azevedo přidal z penalty třetí gól. Baník pak přežil dvě šance Lubomíra Urgely, který ani v jednom případě nezamířil přesně. A mezitím mohl udeřit Jakub Bolf, jenž pro změnu netrefil branku po přihrávce Dame Diopa.

Tečku za utkáním tak učinil Filip Kaloč. Překrásnou střelou z hranice šestnáctky a svým prvním gólem v dresu áčka zvýšil na konečných 4:0.

BOHUMIL PÁNÍK: „Jsem spokojen. I proto, že jsme se dokázali prosadit v koncovce. V prvním poločase jsme hráli v trochu jiném rozestavění, které jsme si chtěli vyzkoušet. Navíc jsme testovali jednoho nového hráče, takže nám trvalo trochu déle, než jsme se dostali do tempa. Ve druhé půli jsme se vrátili k tradičnímu rozestavění, hra se zlepšila. Prosadili jsme se především po levé straně.“