Fotbalista Zdeněk Fládr chce hrdě oblékat prostějovský dres

Jeden z prostějovských fotbalových příběhů. Zdejší odchovanec, velký dorostenecký talent, se uplatnil v elitním týmu mužů a dosud nevyužil žádné příležitosti zkusit fotbalový chlebíček mimo Hanou. A dokud bude moci, bude Zdeněk Fládr prostějovský dres hrdě oblékat.

Jsi prostějovský odchovanec, dosavadní kariéru máš spojenou pouze s tímto klubem, co pro tebe znamená druhý postup do druhé ligy během dvou let?

Co si budeme nalhávat, je to velký úspěch. Myslím, že po sestupu nám spousta lidí nevěřila, že bychom se ihned dokázali vrátit zpátky. Přitom jsme neměli žádný jasný cíl, že bychom měli usilovat o postup. Jenže s dobrými výsledky se tyto naše ambice postupně vykrystalizovaly a myslím, že postup je zasloužený. Uhráli jsme si to sami na hřišti. Jako Prostějovan si to samozřejmě užívám. Je fakt, že poprvé jsme pociťovali větší euforii, protože to bylo po hodně dlouhé době. Teď se po roce bezprostředně vracíme.

Věřil jsi konkrétně ty sám, že je Prostějov schopen se ihned vrátit po vyhraném ročníku MSFL?

V tomto případě rozhodoval úvod soutěže. Zlomilo se to hned v Rýmařově. Na nás byla ještě vidět určitá deka z druhé ligy a bůhví jak by to vypadalo, kdybychom tam první kolo prohráli. To byl podle mého klíčový zápas, dostali jsme se na vítěznou vlnu. Doma s Hlučínem jsme to pak potvrdili, a na úvod to nebyl vůbec lehký soupeř. Už tentkrát byly náznaky, že jsme schopni se umístit do třetího místa.

Jak jsi ty osobně spokojen se svým zapojením do sestavy?

Vždycky to může být lepší. Zpočátku jsem občas nastupoval, občas ne, pak se složení základní jedenáctky ustálilo. Nějaká zranění koncem podzimu nás stmelila, kluci, co nastupovali, projevovali chuť vyhrávat. Máme štěstí rok co rok na skvělou partu, i když někdo odejde, jiný přijde, snažíme se ji utužovat.

Jaké jsou tvoje nejbližší fotbalové plány?

Jsem Prostějovan tělem i duší a to vždycky zůstane. Nemá cenu si dělat nějaké přehnané iluze, prostě chci tady hrát, dokud to půjde.

Myslíš si, že k nějaké katastrofě v druhé lize už dojít nemůže?

Každý tady už druhou ligu zažil, takže ví, do čeho v létě půjde, a myslím, že se s tím všichni poperem.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient