Fotbalista Zdeněk Fládr chce hrdě oblékat prostějovský dres

Jeden z prostějovských fotbalových příběhů. Zdejší odchovanec, velký dorostenecký talent, se uplatnil v elitním týmu mužů a dosud nevyužil žádné příležitosti zkusit fotbalový chlebíček mimo Hanou. A dokud bude moci, bude Zdeněk Fládr prostějovský dres hrdě oblékat.

Jsi prostějovský odchovanec, dosavadní kariéru máš spojenou pouze s tímto klubem, co pro tebe znamená druhý postup do druhé ligy během dvou let?

Co si budeme nalhávat, je to velký úspěch. Myslím, že po sestupu nám spousta lidí nevěřila, že bychom se ihned dokázali vrátit zpátky. Přitom jsme neměli žádný jasný cíl, že bychom měli usilovat o postup. Jenže s dobrými výsledky se tyto naše ambice postupně vykrystalizovaly a myslím, že postup je zasloužený. Uhráli jsme si to sami na hřišti. Jako Prostějovan si to samozřejmě užívám. Je fakt, že poprvé jsme pociťovali větší euforii, protože to bylo po hodně dlouhé době. Teď se po roce bezprostředně vracíme.

Věřil jsi konkrétně ty sám, že je Prostějov schopen se ihned vrátit po vyhraném ročníku MSFL?

V tomto případě rozhodoval úvod soutěže. Zlomilo se to hned v Rýmařově. Na nás byla ještě vidět určitá deka z druhé ligy a bůhví jak by to vypadalo, kdybychom tam první kolo prohráli. To byl podle mého klíčový zápas, dostali jsme se na vítěznou vlnu. Doma s Hlučínem jsme to pak potvrdili, a na úvod to nebyl vůbec lehký soupeř. Už tentkrát byly náznaky, že jsme schopni se umístit do třetího místa.

Jak jsi ty osobně spokojen se svým zapojením do sestavy?

Vždycky to může být lepší. Zpočátku jsem občas nastupoval, občas ne, pak se složení základní jedenáctky ustálilo. Nějaká zranění koncem podzimu nás stmelila, kluci, co nastupovali, projevovali chuť vyhrávat. Máme štěstí rok co rok na skvělou partu, i když někdo odejde, jiný přijde, snažíme se ji utužovat.

Jaké jsou tvoje nejbližší fotbalové plány?

Jsem Prostějovan tělem i duší a to vždycky zůstane. Nemá cenu si dělat nějaké přehnané iluze, prostě chci tady hrát, dokud to půjde.

Myslíš si, že k nějaké katastrofě v druhé lize už dojít nemůže?

Každý tady už druhou ligu zažil, takže ví, do čeho v létě půjde, a myslím, že se s tím všichni poperem.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.