Search
Close this search box.

Fotbalista Martin Hirsch je bezesporu inventářem prostějovského kádru

V posledních dvou zápasech sezóny nastupoval s kapitánskou páskou, přestože v téhle sezóně kvůli zdraví toho příliš moc nenahrál. Jenže v tom nejlepším smyslu inventář prostějovského kádru, kterým Martin Hirsch bezesporu je, si to jistě zaslouží. Co podle něj rozhodlo o rychlém návratu do druhé ligy?

Také ty máš možnost srovnání obou posledních postupů do druhé ligy, který si budeš více pamatovat?

Je vždy o mnoho lepší si postup zajistit přímo na hřišti po vítězném zápase. Poprvé byl možná větší euforie, ale i tak jsme si tyhle oslavy užili. Byly famózní a budeme na ně vzpomínat hodně dlouho. Jenže letní pauza je zoufale krátká. Dnes si to užijeme, zítra ještě budeme někteří střízlivět, ale hned od pondělí musíme mít plnou hlavu druhé ligy a přípravami na ni. Musíme v ní konečně být důstojným protivníkem pro všechny soupeře. Nesmíme dopustit podobnou ostudu jako v prvním případě. Všichni jsme se poučili.

V uplynulém ročníku tě pronásledovaly zdravotní potíže, v sestavě, pokud jsi hrál, jsi měnil posty, jak jsi to vnímal?

Zdravotní problémy se mi předchozí ročníky vyhýbaly, teď to bohužel přišlo. Tím je samozřejmě pochopitelné, že jsem moc nehrával, i když jsem se na tréninku snažil poctivě pracovat tak, abych se do sestavy zase dostal. Jsem rád, že se poslední dva měsíce zdraví drží a doufám, že to tak bude pokračovat. Je potřeba, aby se k tomuto postoji přidali další, mladší hráči. Musí pochopit, že cestou do sestavy je práce na tréninku, nikoli být uražený, že zrovna nehraji.

Co považuješ za klíčový okamžik úspěchu v této sezóně?

Důležitý byl finiš s dvojzápasem v Kroměříži a doma s Velkým Meziříčím. V Kroměříži to byl bez ohledu na skóre velmi těžký zápas, přečkali jsme dvě šance soupeře, které mohly zápas nasměrovat jiným směrem. Zvládli jsme i klíčový zápas jara s druhým týmem tabulky, takže jsme zaslouženě tam, kde jsme.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient