Search
Close this search box.

Fotbalista Jiří Fleišman ví, co se hraje v Boleslavi

Nejdřív Mladá Boleslav, potom Liberec. Pro Baník dva nejbližší a zároveň nároční soupeři. Pro obránce Jiřího Fleišmana ještě něco navíc. Dva návraty do minulosti. Třiatřicetiletého beka čeká speciální dvojzápas. Z Mladé Boleslavi v lednu do Baníku přestoupil. A v Liberci prožil nejúspěšnější část své kariéry.

Jirko, čekají vás dva zápasy proti týmům, za které jste hrával. Na který z nich se těšíte víc?

Těším se na oba dva, ale o něco prestižnější pro mě bude Liberec. Protože jsem tam strávil dlouhá léta. A Liberec mě pro velký fotbal vychoval. Nicméně zápas s Mladou Boleslaví je časově blíž, takže se teď soustředím výhradně na něj.

Který z těch dvou duelů bude těžší?

To je složitější otázka. Liberec je sice v tabulce výš, ale Mladá Boleslav je v tom boji o záchranu namočená, a tohle bude zápas o šest bodů. Víme všichni, o co všechno se tam bude hrát a co by pro nás znamenalo, kdybychom to utkání zvládli. Myslím, že tenhle duel bude z těch dvou ten náročnější.

Co se vám při vzpomínce na Mladou Boleslav a Liberec vybaví jako první?

Když se řekne Liberec, naskočí mi ty úspěchy, kterých Slovan v minulosti dosáhl. Okamžitě taky ta skvělá parta v kabině i lidi, kteří vědí, jak to tam chtějí dělat. Když vzpomínám na Mladou Boleslav, jako první mi naskočí taky dobrá parta zkušených hráčů, kteří už ve fotbale něco zažili. Na oba kluby vzpomínám rád, se žádným jsem se nerozešel ve zlém.

Podařilo se po náročném utkání se Spartou zregenerovat síly?

Je faktem, že těch sil ubylo hodně. Protože to byl extrémně náročný zápas. Dobře ale dopadl, což nám naopak dodalo hodně psychických sil. To při regeneraci hodně pomáhá. Ta výhra nám navíc dodala i sebevědomí. Osobně si myslím, že pokud ke zbývajícím čtyřem zápasům přistoupíme stejně jako k utkání se Spartou, náš cíl je reálný a během nejbližších tří kol by se nám mohlo podařit ho splnit.

Víte o tom, že duel proti Spartě byl vaším dvoustým ligovým v kariéře?

Vím a věděl jsem to už před zápasem, protože bratr mi posílal ememesku, ve které to bylo napsáno. Jsem rád, že to bylo zrovna proti Spartě s vítězným koncem. A že jsem si ten jubilejní zápas užil se vším všudy.

Kam se v žebříčku těch dvou set utkání, které máte nyní za sebou, zápas se Spartou zařadí?

Hodně vysoko. Já bych ten žebříček rozšířil i o jiné zápasy, zažil jsem v Liberci i pohárové. Postoupili jsme ze skupiny Evropské ligy, což pro mě bylo v kariéře asi nejvíc. Ale tenhle zápas se Spartou bude patřit hodně vysoko, protože Sparta se neporáží každý den. Mi se to povedlo už potřetí a shodou okolností v každém klubu, kde jsem působil, jednou.

Liberec, který Baník po Mladé Boleslavi čeká, jste zatím v kariéře porazil jen jedenkrát. Vybavíte si to vítězství?

Vybavím. Bylo to v Mladé Boleslavi a vyhráli jsme snad 3:0. Měl jsem z toho tehdy takové smíšené pocity. Byl jsem samozřejmě rád, že jsme ten zápas vyhráli, ale člověk si samozřejmě uvědomí, kolik let tam strávil. A pak jsme to samozřejmě s kluky z Liberce, když jsem se vracel domů, na kafi probírali. Teď udělám vše pro to, abychom nad Slovanem vyhráli zase. A až se zase budu vracet za rodinou do Liberce, abychom měli s klukama na kávě znovu co probírat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient