Fotbalista David Píchal patří k nejaktivnějším hráčům Prostějova

Tenhle zápas mu vyšel. Na Střeleckém ostrově patřil David Píchal k nejaktivnějším hráčům a branka byla zaslouženou odměnou. Chvilku to vypadalo, že by to na favorita mohlo stačit, zvlášť po neproměněné penaltě. Jenže zkušené Budějovice si tři body nakonec stejně zajistily.

Českým Budějovicím dali prostějovští aspoň jeden gól, jak jsi situaci viděl svýma očima? Ono to totiž vypadalo, že na střelu už bude pozdě…

Dostal jsem balón od Žykola, zpracoval jsem si jej na střelu, přede mnou byl ještě jeden hráč, tak jsem míč zasekl. Jenže za mnou šel do skluzu další soupeřův obránce, tak jsem míč ještě jednou zasekl a vystřelil k tyčce. Snaha o uvolnění se vyplatila, gólman na míč nedosáhl.

Jak důležitá to za daných okolností byla trefa?

Samozřejmě nás to vyrovnání povzbudilo, naopak České Budějovice až téměř do konce prvního poločasu nevěděly, co mají hrát. Úplně vypadly z tempa, bály se. Navíc jim spadlo sebevědomí po neproměněné penaltě.

Nedlouho po začátku druhé půle nás soupeř zatlačil na naši polovinu a čekalo se na gól. Co bylo možné proti tomu dělat?

Bylo potřeba podržet víc balón vpředu a hrát poněkud taktičtěji. Vypracovali jsme si ještě dvě nebo tři brejkové situace, je škoda, že tam ta moje druhá střela nespadla. Jenže jsem netrefil ideálně balón. Dostali jsme druhou branku a to byla v podstatě tečka za utkáním.

Hráli jsme s prvním favoritem na postup do první ligy, jak z tohoto pohledu utkání hodnotíš?

Na jihu Čech jsme neměli co ztratit, mohli jsme pouze překvapit. Do poločasu jsme myslím hráli dobrý fotbal, poté jsme už jen bránili. Defenziva se nám vcelku daří, je co zlepšovat směrem dopředu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.