Fotbalista David Píchal patří k nejaktivnějším hráčům Prostějova

Tenhle zápas mu vyšel. Na Střeleckém ostrově patřil David Píchal k nejaktivnějším hráčům a branka byla zaslouženou odměnou. Chvilku to vypadalo, že by to na favorita mohlo stačit, zvlášť po neproměněné penaltě. Jenže zkušené Budějovice si tři body nakonec stejně zajistily.

Českým Budějovicím dali prostějovští aspoň jeden gól, jak jsi situaci viděl svýma očima? Ono to totiž vypadalo, že na střelu už bude pozdě…

Dostal jsem balón od Žykola, zpracoval jsem si jej na střelu, přede mnou byl ještě jeden hráč, tak jsem míč zasekl. Jenže za mnou šel do skluzu další soupeřův obránce, tak jsem míč ještě jednou zasekl a vystřelil k tyčce. Snaha o uvolnění se vyplatila, gólman na míč nedosáhl.

Jak důležitá to za daných okolností byla trefa?

Samozřejmě nás to vyrovnání povzbudilo, naopak České Budějovice až téměř do konce prvního poločasu nevěděly, co mají hrát. Úplně vypadly z tempa, bály se. Navíc jim spadlo sebevědomí po neproměněné penaltě.

Nedlouho po začátku druhé půle nás soupeř zatlačil na naši polovinu a čekalo se na gól. Co bylo možné proti tomu dělat?

Bylo potřeba podržet víc balón vpředu a hrát poněkud taktičtěji. Vypracovali jsme si ještě dvě nebo tři brejkové situace, je škoda, že tam ta moje druhá střela nespadla. Jenže jsem netrefil ideálně balón. Dostali jsme druhou branku a to byla v podstatě tečka za utkáním.

Hráli jsme s prvním favoritem na postup do první ligy, jak z tohoto pohledu utkání hodnotíš?

Na jihu Čech jsme neměli co ztratit, mohli jsme pouze překvapit. Do poločasu jsme myslím hráli dobrý fotbal, poté jsme už jen bránili. Defenziva se nám vcelku daří, je co zlepšovat směrem dopředu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient