Search
Close this search box.

FOKUS Vysočina poděkoval svým podporovatelům na bowlingovém turnaji

I letos uspořádalo pelhřimovské středisko Fokusu Vysočina (sdružení, jehož posláním je podporovat lidi s duševním onemocněním, případně jiným handicapem, v posílení jejich samostatnosti a sebedůvěry tak, aby mohli vést plnohodnotný život podle svých představ) tradiční bowlingový turnaj, který je vždy příležitostí k neformálnímu setkání pracovníků a klientů Fokusu, jejich sponzorů a příznivců a k poděkování těmto příznivcům za jejich podporu. Na bowlingových drahách se utkalo v pondělí 3. prosince celkem 10 týmů: FOKUS I., FOKUS II., MěÚ Pelhřimov, Kulturní zařízení města Pelhřimova, VZP, Rako reality, Quatro IFC s. r. o., Adores, CIRET a Stampi. Vítězství nakonec vybojoval tým Stampi před Kulturními zařízeními města Pelhřimova a Quatro IFC s. r. o., ale zklamán neodcházel nikdo, protože hlavním smyslem akce bylo prožít příjemný večer, pobavit se a to se rozhodně podařilo.

Ještě před zahájením jednotlivých hodů přivítala všechny přítomné, mezi nimiž nechyběli představitelé města Pelhřimov v čele s místostarosty Josefem Kochem a Zdeňkem Jarošem vedoucí pelhřimovského střediska Fokusu Michaela Urbánková. Ta poděkovala všem za podporu v uplynulém roce a připomněla, že v příštím roce čekají Fokus Vysočina v Pelhřimově velké změny, spojené se stěhováním a následnou rekonstrukcí sídla sdružení. Poté pozdravil přítomné místostarosta Josef Koch, který potvrdil, že město Pelhřimov dlouhodobě podporuje Fokus Vysočina v jeho činnosti a nejvýznamnějším počinem v tomto směru bude v příštím roce generální oprava celé vily na Humpolecké ulici, ve které v současné době pelhřimovský Fokus Vysočina sídlí. „Myslím, že díky této opravě se prostředí jak pro pracovníky Fokusu, tak i pro jeho klienty výrazně zlepší a bude se v něm ještě lépe dařit naplňovat poslání Fokusu,“ uvedl místostarosta J. Koch.

O důležitosti správného přístupu k duševně nemocným lidem pak krátce promluvila ředitelka Fokusu Vysočina Anna Šimonová, která poděkovala všem, kteří se v tomto směru chovají rozumně a nemají vůči těmto lidem předsudky. Další chvíle pak patřily předávání děkovných certifikátů, kterými zástupkyně Fokusu Vysočina Pelhřimov ocenily své sponzory a příznivce – už zmíněné Město Pelhřimov, Kulturní zařízení města, firmy Rako reality, Quatro IFC s. r. o., Adores, CIRET a Stampi.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient