Florbaloví starší žáci hráli poprvé na domácí půdě

První březnovou neděli tým starších žáků přivítal v domácí hale ligu starších žáků a především první koš. Představila se tak špička této kategorie Hradeckého a Pardubického kraje. Kluci klubu FBK Orlicko-Třebovsko sehráli utkání proti Sokolu Pardubice, týmu Florbal Primátor Náchod a o konečné pořadí se utkali s celkem Sokol Pardubice B.

FbK Orlicko-Třebovsko – Sokol Pardubice
0:2 (0:1, 0:1)

Hned od začátku se tým nenechal zaskočit a aktivní hrou stále drželi se soupeřem krok. Hra se přelévala ze strany na stranu a šance byly u obou týmů vyrovnané. Před koncem první poloviny se bohužel nepodařilo jednu akci ubránit a Sokol se dostal do vedení. Druhá polovina byla v podobném duchu. Domácí hra byla ještě o něco aktivnější, ale proti změně skóre stála dvakrát tyčka a několikrát střelecká nepřesnost. Soupeř přidal ještě jednu branku, která utkání rozhodla. Přesto mladí florbalisté s druhým týmem tabulky odehráli nejlepší utkání sezóny.

FbK Orlicko-Třebovsko – Florbal Primátor Náchod
1:2 (0:0, 1:2)

Ve druhém zápase kluci vyzvali dosavadního lídra tabulky ligy. Utkání začalo na obou stranách opatrně, ale důrazně. Orlickotřebovští
bohužel pokračovali ve střeleckých nepřesnostech a nedařilo se vstřelit gól. Naštěstí se soupeř potýkal s podobnou situací a první polovina skončila bez branek. Zvýšené tempo druhé poloviny znamenalo v šesté minutě vedení soupeře. Domácí nepolevili a to vyústilo ve faul a nájezd. Ten Petr Minář dokázal proměnit a srovnal stav. Náchod bohužel o minutu později opět odskočil o jednu branku. Závěrečný tlak skóre už nezměnil.

FbK Orlicko-Třebovsko – Sokol Pardubice B
1:2 (0:0,1:2) po nájezdech

V závěrečném utkání o umístění se FBK Orlicko-Třebovsko opět setkali s celkem Sokola Pardubice B. Opět šlo o dramatické utkání, které přinášelo hru od branky k brance. První polovina sice změnu stavu nepřinesla, ale divák se určitě nenudil. Druhá polovina byla ještě dramatičtější. Nejdříve byl odpískán nedovolený zákrok při průniku soupeře a navíc byl stanoven trestný nájezd. Opět se potvrdila kvalita domácích brankářů a Matyáš Kopecký nedovolil rozvlnit síťku za svými zády. Skóre se ale změnilo během následující přesilovky. Hra pokračovala a domácí se snažili vyrovnat. To se podařilo v deváté minutě. Následně dokonce dostali výhodu přesilové hry, která však tak nebezpečná nebyla. Utkání skončilo remízou a došlo na nájezdy. Za FBK Orlicko-Třebovsko nastoupili bratři Martináskové a Petr Minář. Bohužel ani jeden z nich branku nevstřelil a po jediném úspěchu Pardubic bylo rozhodnuto.

FbK Orlicko-Třebovsko – Sokol Pardubice
0:2 (0:1, 0:1)
Hned od začátku jsme se nenechali zaskočit a aktivní hrou jsme stále drželi se soupeřem krok. Hra se přelévala ze strany na stranu a šance byly u obou týmů vyrovnané. Před koncem první poloviny se bohužel nepodařilo jednu akci ubránit a Sokol se dostal do vedení. Druhá polovina byla v podobném duchu. Naše hra byla ještě o něco aktivnější, ale proti změně skóre stála dvakrát tyčka a několikrát střelecká nepřesnost. Soupeř přidal ještě jednu branku, která utkání rozhodla. Přesto jsme s druhým týmem tabulky odehráli nejlepší utkání sezóny.

FbK Orlicko-Třebovsko – Florbal Primátor Náchod
1:2 (0:0, 1:2)
Ve druhém zápase jsme vyzvali dosavadního lídra tabulky ligy. Utkání začalo na obou stranách opatrně, ale důrazně. My jsme bohužel pokračovali ve střeleckých nepřesnostech a nedařilo se vstřelit gól. Naštěstí se soupeř potýkal s podobnou situací a první polovina skončila bez branek. Zvýšené tempo druhé poloviny znamenalo v šesté minutě vedení soupeře. My jsme nepolevili v naší hře a to vyústilo ve faul a nájezd. Ten Petr Minář dokázal proměnit a srovnal stav. Náchod bohužel o minutu později opět odskočil o jednu branku. Závěrečný tlak bohužel skóre už nezměnil.

Branky: 18:38 Minář (nájezd)
FbK Orlicko-Třebovsko – Sokol Pardubice B
1:2 (0:0,1:2) po nájezdech
V závěrečném utkání o umístění jsme se opět setkali s celkem Sokola Pardubice B. Opět šlo o dramatické utkání, které přinášelo hru od branky k brance. První polovina sice změnu stavu nepřinesla, ale divák se určitě nenudil. Druhá polovina byla ještě dramatičtější. Nejdříve byl odpískán nedovolený zákrok při průniku soupeře a navíc byl stanoven trestný nájezd. Opět se potvrdila kvalita našich brankářů a Matyáš Kopecký nedovolil rozvlnit síťku za svými zády. Skóre se ale změnilo během následující přesilovky. Dále jsme hráli naši hru a snažili se vyrovnat. To se podařilo v deváté minutě. Následně jsme dokonce dostali výhodu přesilové hry, která však tak nebezpečná nebyla. Utkání skončilo remízou a došlo na nájezdy. Za nás nastoupili bratři Martináskové a Petr Minář. Bohužel ani jeden z nich branku nevstřelil a po jediném úspěchu Pardubic bylo rozhodnuto.

Branky: 20:37 Minář (Štantejský)

Hodnocení trenéra: „Kluci si zaslouží pochvalu za dobře odmakané zápasy, kde opravdu nic nevypustili. Byli jsme rovnocenným soupeřem pro všechny ostatní týmy, ale bohužel v každém ze tří zápasů nám chyběla střelba a klid na hokejce. nastoupili bratři Martináskové a Petr Minář. Bohužel ani jeden z nich branku nevstřelil a po jediném úspěchu Pardubic bylo rozhodnuto.

Hodnocení trenéra: „Kluci si zaslouží pochvalu za dobře odmakané zápasy, kde opravdu nic nevypustili. Byli jsme rovnocenným soupeřem pro všechny ostatní týmy, ale bohužel v každém ze tří zápasů nám chyběla střelba a klid na hokejce.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.