Search
Close this search box.

Florbalistky Panthers zdolaly Liberec

Ženy zvládly důležitý zápas s Crazy girls na jedničku. Po trefě Mlejnkové sice musely po první třetině stahovat jednogólové manko, herní převahu ale dokázaly přetavit ve tři po sobě jdoucí trefy a po dobře odehraném závěru vítězí před 321 diváky 3:2!

Začátek ale družina kouče Jenšíka neměla dobrý. Sebevědomá děvčata zpod Ještědu jim příliš nepůjčovala balon a naopak se tlačila do zakončení, které povětšinou pochytala výborná Horňáková. Na druhé straně nejvíc zahrozila Steinbachová, která nasměrovala krásnou přihrávku Lochmannové pouze do tyče. Crazy girls nakonec zaslouženě otevřely skóre zásluhou Michaely Mlejnkové, která se štěstím dorazila do klece balonek odražený od břevna.

Liberecké slečny i po zbytek třetiny okupovaly panterský revír a vypracovaly si ještě dvě slibné příležitosti, ty nicméně skončily buď za bránou, či na pozorné Horňákové.

Do druhé části vstoupily Panterky evidentně podstatně motivovanější a drzejší na balonu. Po pár minutách dokázaly i postupně ovládnout hřiště a byly to ony, kdo útočil a cpal se do zakončení. Důraz v předbrankovém prostoru nesl i své ovoce, třetí lajna domácích dokázala protlačit míček do zhuštěného prostoru, odkud ho s odrazem od země dopravila do sítě Ivana Lamková a srovnala na 1:1.

#princezny vstřelená branka nakopla a dál tahaly za delší konec provazu, občas však opomněly bránit, z čehož pramenilo například přečíslení Koníčkové s Mlejnkovou, které jej nicméně ukázkově zadrbaly. Asi největší šanci dokázala spálit Miklíková, která se z ničeho nic zjevila sama s balonkem před odkrytou klecí, byla ale v tu chvíli ještě dezorientovanější než ležící Lerchová (jenž nahradila zraněnou Štěpánovou) a kotouč pouze odevzdala bekům.

Liberecké se se startem poslední periody nestihly ani rozkoukat a už přežily dvě pohromy – Lochmannová jen těsně nenašla do úniku se řítící Steinbachovou, ránu Tůmové z prázdné brány pak na poslední chvíli vykopla Leierová. Prvně jmenovaná děvčata si následně celou situaci zopakovala a 321 diváků v zaplněné hostivické aréně si hlasitě začalo žádati branku.

A krátce před začátkem poslední desetiminutovky se jí dočkali. Michaela Lupačová se vlastními silami dostala ze svízelné situace u mantinelu, přesprintovala půlku hřiště a krásnou ranou nad rameno Leierové svým premiérovým zásahem v červeném převrátila skóre ve prospěch Panterek.

Záhy bylo ještě veseleji. Rozebíračku první lajny ještě Lerchová s vypětím všech sil přežila, na chirurgicky přesný vikýř Ivany Miklíkové už ale nárok neměla. Nositelka čísla podstatně slavnějšího hokejisty si zpoza brány vybruslila na vrcholek kruhu, odkud vyslala nechytatelný projektil, který se zastavil až o síťku. 3:1.

Panterky vypracovaný náskok dlouho s klidem držely pod kontrolou a dokonce moly ještě jednu branku přidat, tři minuty před koncem však přišla studená sprcha. Koníčková vybojovala zdánlivě ztracenou mičudu v rohu a předložila přesný kros Kláře Leierové, která z mezikruží krásně utaženou ránou na zadní tyč snížila na 2:3.

Liberec to v samotném závěru zkusil v šesti hráčkách v poli, kýženého vyrovnání už ale dosáhnout nedokázal. Velkou zásluhu na tom měla zejména Lochmannová, která sama dokázala motacími manévry v soupeřově pásmu nahnat přes čtyřicet vteřin. Panterky v napínávém klání porazily Crazy girls 3:2.

.

Panthers Praha – FBC Liberec 3:2 (0:1, 1:0, 2:1) online|stream

Střely na branku: 32:21
Nejlepší hráčky: Kristýna Horňáková – Hana Koníčková
Diváci: 321

Vyjádření trenéra domácích (Lukáš Jenšík): Perfektně takticky zvládnutý zápas podpořený dobrou hrou do obrany. Děkujeme fantastickým divákům za podporu a soupeři za zápas.

Vyjádření trenéra hostů (Jakub Procházka): Bez proměňování šancí nelze vyhrávat. Děkujeme soupeři za zápas.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient