Search
Close this search box.

Florbalistky Panthers Praha rozhodly o triumfu nad Olomoucí ve třetí třetině

V prvním domácím klání Panterky dlouho marně dobývaly olomouckou svatyni. V zápase sice byli jasně lepší, recept na famózní Frankovou nicméně našly až krátce před polovinou duelu. Ta druhá už vyzněla jasně v jejich prospěch a po vítězství 6:2 berou všechny body.

O tom, že zápasy s děvčaty z Hané bývají vyrovnané, neměl nikdo před sobotním druhým kolem Extraligy pochyb. Na hřišti už to nicméně tak vyrovnaně nevypadalo. Panterky od úvodního buly bušily do zpevněného obranného valu Olomouce, která se na domácí polovinu dostávala jen sporadicky. O to víc však v této činnosti byla nebezpečnější, což svěřenkyně trenéra Jenšíka poznaly v osmé minutě, kdy nechaly na středu volnou Terezu Tomanovou, jenž otevřela skóre.

Na druhé straně se mezitím překonávala tradičně skvělá Martina Franková, která kryla všech 14 pokusů Pražanek. To Karolína Červová, která hájila klec domácích, čelila pouhým třem pokusům.

I druhá část pokračovala v nastoleném trendu. Panterky tlačily seč jím síly stačily, Olomouc se víceméně jen osvobozovala vyhazováním balonku mimo svůj revír. Po pěti minutách se nicméně domácí ekipa dočkala odměny. Šusterová rychle rozehrála nebezpečnou standardku na Kristýnu Lochmannovou, která z předbrankového prostoru doklepla míček za Frankovou.

O deset minut později pak přišlo kýžené otočení skóre. Tůmová se uvolnila na mantinelu a nahodila kuličku do ohně, kde stála Anežka Slaná. Té se kuriózním způsobem odrazil letící kulatý nesmysl od ramene a zapadl za zcela dezorientovanou Frankovou. Ta za celou třetinu opět čelila podstatně většímu tlaku než na druhé straně Červová, vždyť poměr střel na branku dosahoval hodnoty 17:4 pro domácí.

A ani třetí period nevybočovala. Snad jediný rozdíl byl v tom, že se Panterky konečně rozstřílely správným směrem – odšpuntovala to hodně aktivní Dominika Steinbachová, která nevzdala souboj o odražený míček a z otočky zvýšila střelou o tyč na 3:1. Jen o dvě a půl minuty později ji napodobila svým premiérovým zásahem Dominika Tůmová, jenž podobně jako její spoluhráčka uzmula vyražený puk a dorazila jej za ležící Frankovou.

Do trháku mohla Panterky poslat Miklíková, která se chopila trestného střílení, klička do forehandu jí nicméně nevyšla. A tak po dlouhé době hřmělo na druhé straně, Michaela Žáková se prodrala přes dvě bránící hráčky a krásně utaženou ranou na vzdálenější tyč snížila. To však bylo ze strany Olomouce vše, naopak na druhé straně padly ještě dva fíky. Nejprve Steinbachová krásnou přihrávkou vybídla k ještě lepší střele Kristýnu Lochmannovou, necelou minutu před koncem pak parádní kombinaci do prázdné branky nadvakrát zakončila Barbara Jelínková. Panterky tak celý zápas ovládly poměrem 6:2 a zaslouženě si připisují první tři body do tabulky.

Panthers Praha – FBS Olomouc 6:2 (0:1, 2:0, 4:1) online

Střely na branku: 46:13
Nejlepší hráčky: Dominika Steinbachová – Martina Franková
Diváci: 70

Vyjádření trenéra domácích (Jan Tůma): Dnešní zápas kromě třetí třetiny nepřinesl z naší strany příliš florbalové krásy, ale bojovností a nasazením jsme soupeře převýšili a nepustili příliš do hry. Ve třetí třetině jsme pak přidali několik pěkných akcí, které skončily góly a rozhodli jsme tak zápas v náš prospěch. Děkujeme soupeřkám za férové utkání a přejeme rychlou a klidnou cestu domů.

Vyjádření trenérky hostí (Alice Pavlíková): Soupeř byl dnes ve všem lepší, u všeho byl dřív a důraznější. Z prohry se poučíme a jedeme dál. Děkujeme soupeři.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient