Florbalistky ovládly miniturnaj v Pardubicích

České florbalistky přivítaly o víkendu v Pardubicích v rámci miniturnaje soupeřky ze Slovenska a Švýcarska. A bylo to úspěšné klání. Slovenky porazily v sobotu jednoznačně 8:3, druhý den zvládly i duel se Švýcarkami 5:4.

V zápase se Slovenskem byly naše hráčky favoritkami, což se potvrdilo dvoubrankovým vedením už v 8. minutě. O góly se postaraly Kotzurová a Ratajová. Třetí gól přidala za tři minuty Kapcová. Do konce první třetiny se povedlo soupeřkám snížit. I další gól daly Slovenky. Naše hráčky to však nijak nezaskočilo a čtyřmi brankami (Bočanová, Tožičková, Koníčková a Ratajová) v rozmezí šesti minut si vytvořily opět dostatečný náskok. Takže je nijak nerozhodila ani inkasovaná branka těsně před koncem druhého dějství. Plášková pak ještě v poslední minutě zápasu upravila na konečných 8:3.

Jestliže proti Slovenskám byla pro naše hráčky povinnost vyhrát, Švýcarsko už měl být vyrovnannější soupeř. V posledních letech se s ním naše hráčky pravidelně na MS střetávají v boji o třetí místo a vždycky prohrají…
Našim florbalistkám se povedlo už ve 13. minutě díky brankám Řepkové a Koníčkové vést 2:0. Švýcarky snížily, ale v polovině utkání už jsme zase brankou Ratajové vedli o dva góly. Jenže Švýcarkám se povedlo ještě do konce druhé třetiny vyrovnat.
Naše hráčky se dostaly do vedení v 54. minutě (Enkelová) a pak jsme dali rozhodující gól (Krupnová) minutu před koncem řádné hrací doby. Švýcarky už jen zkorigovaly výsledek na 5:4.
„Ze 42 zápasů se proti nim podařilo vyhrát dosud v základní hrací době jen pět a tohle bylo pošesté, jestli se nepletu. A to je pro holky důležité. Vědí, že mohou Švýcarky porazit,“ doplnil trenér Rhyner, který pochází právě ze Švýcarska.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak