Search
Close this search box.

Florbalistky ovládly miniturnaj v Pardubicích

České florbalistky přivítaly o víkendu v Pardubicích v rámci miniturnaje soupeřky ze Slovenska a Švýcarska. A bylo to úspěšné klání. Slovenky porazily v sobotu jednoznačně 8:3, druhý den zvládly i duel se Švýcarkami 5:4.

V zápase se Slovenskem byly naše hráčky favoritkami, což se potvrdilo dvoubrankovým vedením už v 8. minutě. O góly se postaraly Kotzurová a Ratajová. Třetí gól přidala za tři minuty Kapcová. Do konce první třetiny se povedlo soupeřkám snížit. I další gól daly Slovenky. Naše hráčky to však nijak nezaskočilo a čtyřmi brankami (Bočanová, Tožičková, Koníčková a Ratajová) v rozmezí šesti minut si vytvořily opět dostatečný náskok. Takže je nijak nerozhodila ani inkasovaná branka těsně před koncem druhého dějství. Plášková pak ještě v poslední minutě zápasu upravila na konečných 8:3.

Jestliže proti Slovenskám byla pro naše hráčky povinnost vyhrát, Švýcarsko už měl být vyrovnannější soupeř. V posledních letech se s ním naše hráčky pravidelně na MS střetávají v boji o třetí místo a vždycky prohrají…
Našim florbalistkám se povedlo už ve 13. minutě díky brankám Řepkové a Koníčkové vést 2:0. Švýcarky snížily, ale v polovině utkání už jsme zase brankou Ratajové vedli o dva góly. Jenže Švýcarkám se povedlo ještě do konce druhé třetiny vyrovnat.
Naše hráčky se dostaly do vedení v 54. minutě (Enkelová) a pak jsme dali rozhodující gól (Krupnová) minutu před koncem řádné hrací doby. Švýcarky už jen zkorigovaly výsledek na 5:4.
„Ze 42 zápasů se proti nim podařilo vyhrát dosud v základní hrací době jen pět a tohle bylo pošesté, jestli se nepletu. A to je pro holky důležité. Vědí, že mohou Švýcarky porazit,“ doplnil trenér Rhyner, který pochází právě ze Švýcarska.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient