Florbalistky Bohemians přejely Jičín 9:5

Nedělní odpoledne bylo na Děkance ve znamení 6. kola Extraligy žen. Domácí klokanky přivítaly FBK Jičín. Před samotným začátkem převzala Adéla Bočanová ocenění za 200. utkání v základní části Extraligy žen.

Již od úvodu utkání, bylo na domácích hráčkách vidět, že ony dnes chtějí diktovat tempo hry. V páté minutě již měly hráčky Bohemians první důvod k radosti. Michaela Neubergerová tečovala nahozený balonek od Chaloupkové a ten skončil až v brance. Klokanky pokračovaly v nastoleném tempu a během dvou minut dokázaly vstřelit tři branky a dostaly se tak do pohodlného vedení 4:0. Závěrečnou branku první třetiny vstřelila Hanka Poláková, která tak zaznamenala svůj druhý gól v zápase.

Úvod druhé části zápasu patřil hráčkám Jičína. Ty se pár vteřin po buly dostaly do útočného pásma a o snížení se postarala Anet Jarolímová. V polovině utkání vrátila pětibrankové vedení domácím Eliška Reischlová a stejně jako Hanka Poláková i ona zaznamenala svůj druhý gól v zápase. Hráčky Jičína však nic nevzdaly a jejich snaha byla odměněna druhým gólem. Ten po pěkné souhře vstřelila Kristýna Bachmaierová. Klokanky však v závěru dokázaly přidat ještě dvě branky, když nejprve využila přesilovou hru Adéla Bočanová a poté Eliška Reischlová završila svůj hattrick.

Vstup do poslední třetiny měly opět lepší hráčky Jičína. Rychlá výměna balonku a Kristýna Bachmaierová snižovala na 8:3. Jičín se snažil ještě zdramatizovat utkání a snížil na 8:5, ale klid na hokejky domácích vrátila těsně před závěrečnou sirénou Divišová a klokanky si tak připsaly vítězství 9:5.

Dobré utkání našich žen je tou nejlepší pozvánkou na následující domácí zápas, který klokanky odehrají v pátek 26. října proti Florbal Chodov.

FbŠ Bohemians – KM automatik FBK Jičín 9:5

Branky: 6. Michaela Neubergerová, 15. Hana Poláková, 15. Eliška Reischlová, 17. Andrea Kadidlová, 19. Hana Poláková, 33. Eliška Reischlová, 39. Adéla Bočanová, 40. Eliška Reischlová, 59. Anna – Marie Divišová – 21. Anet Jarolímová, 37. Kristýna Bachmaierová, 43. Kristýna Bachmaierová, 53. Nikola Kuchařová, 55. Kristýna Bachmaierová; rozhodčí: Patrik Mik – Petr Szilvási; vyloučení: 2:4; využití: 4:0; diváků: 78; zásahy brankářů: Daniela Kreisingerová 19 – Veronika Samková 22; po třetinách: 5:0, 3:2, 1:3;

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.