Florbalisté ze ZŠ Komenského slaví fantastický úspěch

Skvělého úspěchu dosáhli mladí florbalisté Základní školy Komenského v Náchodě. V nejmladší kategorii (1. – 5. třídy) se přes okrskové, okresní a krajské kolo probojovali do národního finále „východ“, které se odehrálo v Olomouci. A ani tady se vítězná cesta mladých florbalistů nezastavila. V konkurenci vítězů osmi krajů obsadili 2. místo a postoupili tak mezi šest nejlepších družstev ČR do tzv. superfinále, které bylo součástí florbalového víkendu v Ostravě.

Na začátku celé soutěže stálo na startu 1034 školních družstev. A tak už samotný postup mezi šest nejlepších byl pro kluky obrovským úspěchem. Ve sportovní hale Ostrava – Dubina se odehrávala velmi dramatická a vyrovnaná utkání. A ani tady se kluci (a dívka) neztratili. Po postupu z 2. místa ve skupině, přišla nervydrásající utkání ve čtvrtfinále a v semifinále. Obě utkání skončila remízou a v obou rozhodovaly samostatné nájezdy. A v obou měli pevnější nervy náchodští, což znamenalo postup do finále. Zvlášť postup ze semifinále proti Znojmu, které do té doby nepoznalo na žádné úrovni soutěže porážku, byl velmi cenný. Finálový zápas byl velmi vyrovnaný, ale chybělo i kousíček štěstíčka, které náchodským naopak přálo ve čtvrtfinále a semifinále. Porážka 5:3 sice mrzela, ale celkové 2. místo v ČR je velkým úspěchem. Poděkování za výbornou reprezentaci nejen školy, ale celého města Náchoda si zaslouží hráči: Martin Hanuš, Eduard Vlach, Jakub Steiner, Matěj Valenta, Jakub Jireček, Tadeáš Knapp, Petr Hencl, Anežka Paulová, Ondřej Bohuslav, Vilém Vokůrka a Jan a Vojtěch Majerovi.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient