Search
Close this search box.

Florbalisté Turnova podlehli Plzni 9:4

V Plzni ve středu pokračovalo pátým utkáním první kolo play down. Turnovští florbalisté v něm nedokázali navázat na víkendové výkony a na západě Čech domácím podlehli. V Turnově tak budou i nadále pokračovat záchranářské práce, jejichž další pokračování je v plánu již tento pátek a sobotu v Turnově. Soupeřem budou zelenočerným Strakonice, které v základní části soutěže skončily na posledním místě. Naději na udržení bude mít pouze vítěz nadcházející série.

K rozhodujícímu zápasu série prvního kola play down cestovali turnovští florbalisté zpět na západ Čech. Po víkendovém vyrovnání nepříznivého stavu série mohli svěřenci Jaroslava Markse směle pomýšlet na úspěšné zakončení celé série. Turnov vstoupil do rozhodujícího utkání výborně, v první třetině přestřílel domácí poměrem 3:13 a do šatny si odnášel nadějné vedení 2:1.

Ve druhé třetině přidali domácí na aktivitě v rozmezí 30. a 38. minuty dokázali třemi góly razantně přetáhnout vedení na svoji stranu. Ještě před druhou přestávkou však dokázal odpovědět turnovský Vitásek a Turnov tak zůstával na dostřel.

Ve třetí třetině však už jeho hráčům docházeli v důležitých okamžicích síly a dobře hrající domácí toho dokázali využít ke vstřelení dalších pěti branek, které definitivně zlomily turnovský odpor a odsoudily jeho hráče k další sérii v boji o udržení. Ve druhém kole play down narazí Turnov už v pátek a v sobotu na Strakonice.

FBC Plzeň – TJ Turnov 9:4 (1:2. 3:1, 5:1)

branky: 8. Radek Calta, 30. Daniel Nicklas, 36. Tomáš Němeček, 38. Karel Eichler, 45. Filip Rybnikár, 48. Karel Eichler, 52. Tomáš Němeček, 57. Tomáš Němeček, 60. Vojtěch Lapuník – 9. Pavel Sekyra, 10. Pavel Sekyra, 39. Tomáš Vitásek, 59. Martin Hejduk. Rozhodčí: Zbyněk Pěnička – Michal Šafář; vyloučení: 2:2; využití: 2:0; diváků: 115; zásahy brankářů: Lukáš Ščurko 34 – Jaroslav Švec 18.

Komentář trenéra domácích (Pavel Strejček): „Dnes jsme hráli přesně to co jsme potřebovali a důsledná obrana a efektivní střelba nás dovedla k vítězství. Tímto bych chtěl všem hráčům i fanouškům poděkovat za dnešní zápas i za celou sezónu.“
Komentář trenéra hostí (Jaroslav Marks): „Bohužel se nám nepodařilo zopakovat výkon z domácího prostředí, dnes jsme především selhali střelecky. Musíme se dát dohromady, abychom se zachránili tuto sezonu, která bude ještě dlouhá.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient