Florbalisté Tatranu náskok neudrželi, Vítkovice nakonec zabodovaly

Skvěle rozehrané utkání muži neudrželi až do úplného konce. Ačkoliv v utkání s Vítkovicemi mohli bodovat, nakonec si všechny tři body odváží soupeř z Ostravy.

Tatranští zažili parádní vstup do utkání. Hned zkraje druhé minuty se po pasu od Marka Beneš trefil Filip Langer a domácí šli do vedení. Vedení domácím vydrželo přes deset minut, pak se ale prosadil Marek Bräuer a rázem bylo srovnáno, dokud Mikuláš Komárek neposlal míček za Součkovo rameno a poslal domácí opět do vedení. Postupem času si Vítkovičtí začali více dovolovat, výsledkem bylo odskočení na 3:2 z jejich pohledu. Nic na tom neměnil ani fakt, že Tatranští v první dvacetiminutovce přestříleli svého soupeře.

S druhou dvacetiminutovkou Ostravané ještě upevnili svůj náskok, postupem času se ale Fridrichova družina dostala do vedení 5:4, které jí ale vydrželo pouhé čtyři minuty. Pak hosté opět vyrovnali krok a toto skóre vydrželo až do pětapadesáté minuty. V ní šli do vedení opět hosté, tentokrát už ale naposledy – Střešovice na hozenou rukavici neuměly zareagovat a dobře rozehrané utkání ztratily.

I když mohly všechny tři body zůstat v Praze, což by domácím opravdu hodně pomohlo, nakonec si je všechny sebou vlakem odváží soupeř. Některé pasáže hry dle Fridricha byly zvládnuty dobře a na hru se dalo dívat, následovaly ale pasáže, kdy hráči zcela vypadli z tempa a na tom je ještě potřeba zapracovat. Znovu se kola Superligy rozjedou až po reprezentační pauze, pro Tatran to tedy znamená, že další utkání odehraje 25. října proti Mladé Boleslavi.

Tatran – Vítkovice 5:6

Branky a nahrávky: 2. Langer (Beneš), 15. Komárek (Ullmann), 25. Kreysa (Sádlo), 27. Komárek (Váňa), 29. Gašparík (Vítovec) – 14. Bräuer (Besta), 19. Gattnar (Firda), 19. Jastřembský (Delong), 24. Rýpar (Delong), 33. Delong (Besta), 55. Gattnar (Delong). Rozhodčí: Pavel Kačer Ondřej Vašíček. Diváci: 172.
TATRAN: Rebro (Fibiger) – Tlapák, Kreysa, Komárek, Sádlo, Sládeček, Langer, Beneš, Pixa, Piták, Meliš, Vítovec, Gašparík, Švéda, Ullmann, Váňa.
VÍTKOVICE: Souček (Gurkovský) – Firda, Polášek, Oborák, Sladký, Gattnar, Šebesta, Řezanina, Nehera, Rýpar, Děček, Hájek, Bräuer, Hubálek, Jastřembský, Delong, Malina, Besta.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.