Search
Close this search box.

Florbalisté skóre v sérii srovnali, rozhodne až pátý zápas

Sobotní podvečer nabídl pokračování série mezi A-týmem Hurrican a Královskými Vinohrady. Stav série byl po minulém víkendu 1:1 a zápas tedy sliboval velikou bitvu.

První třetina ukázala, že tentokrát půjde o opatrnější bitvu než minulý týden v Karlových Varech. Na první branku se čekalo až do patnácté minutě, kdy si svou pátou branku ve vyřazovacích bojích připsal Jarda Jaroš po přihrávce svého dvorního asistenta Míry Horkého. O tři minuty později dostali Hurricani k dispozici přesilovou hru, kterou bleskurychle proměnil Petr Novotný.

Ve druhé třetině pokračovala taktická bitva. Úvod vyšel lépe Vinohradům, když Skřivánek po samostatném úniku prostřelil jinak skvělého Dana Váradiho. V pětatřicáté minutě se v rychlém sledu prosadily oba celky, domácím se nejprve podařilo srovnat stav, hned vzápětí vrátil našemu týmu vedení po nenápadné střele Tomáš Oliverius.

Na začátku třetí třetiny dostali svěřenci Petra Pánka k dispozici dlouhou přesilovou hru, kterou bohužel nevyužili a tak přišel trest. Vinohrady zkusily odvolat brankáře a tento risk jim vyšel. Poté už to vypadalo, že o vítězi bude muset rozhodnout prodloužení. Půl minuty před koncem se však nechal podruhé v zápase vyloučit domácí Ondřej Stuchlík a touto přesilovkou již karlovarští nepohrdli. Pouhých šest vteřin před koncem natáhl Kuba Černý a střelou pod břevno rozhodl o zisku druhého bodu pro svůj tým.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FB Hurrican Karlovy Vary 3:4

branky: 26. Martin Skřivánek, 35. Jakub Záň, 57. Zbyněk Stuchlík – 16. Jaroslav Jaroš, 19. Petr Novotný, 36. Tomáš Oliverius, 60. Jakub Černý; rozhodčí: Petr Černý – Jiří Janoušek; vyloučení: 2 + Ondřej Stuchlík 5:0; využití: 0:2; diváků: 150; zásahy brankářů: Martin Dejmal 34 – Daniel Váradi 25; po třetinách: 0:2, 2:1, 1:1;

I do nedělního čtvrtého utkání vstoupili karlovarští lépe, hned z první střely se krásně pod břevno trefil Petr Novotný. Vinohrady si však moc dobře uvědomovaly, jak moc je pro ně tento zápas důležitý s třemi brankami překlopily vývoj na svou stranu. Poslední slovo měli nakonec naši hráči, přečíslení dva na jednoho zužitkoval Ondra Vavro.

Úvod druhé třetiny tentokrát vyšel více domácím, kteří navýšili skóre na 4:2 po pouhé půl minutě. Na další branku se čekalo až do poloviny zápasu a opět se prosadil pražský celek. Naději do třetí části přeci jen vykřesal nejproduktivnější hráč základní části Michal Klápa, který dvěma přesnými zásahy z ostrého úhlu trochu schladil domácí euforii.

Do třetí třetiny vstoupili Hurricani s jasným cílem zápas dorovnat a otočit. Bohužel všechny útoky se zastavili buď o pevnou domácí obranu nebo skončily v náručí gólmana Dejmala. Naproti tomu Vinohrady z ojedinělé akce využily mezeru v naší obraně a opět trochu odskočily. A bohužel nezůstalo u jedné branky, Petr Hartman využil nedůraz karlovarské obrany a zvýšil již na 7:4. Trenér Petr Pánek ještě v závěru zariskoval a odvolal brankáře. Na víc než snížení z hokejky Dana Macka se však jeho svěřenci nezmohli a museli tak zkousnout prohru 7:5.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FB Hurrican Karlovy Vary 7:5

branky: 2. Jan Linhart, 4. Martin Skřivánek, 8. Jan Linhart, 21. Ondřej Rychetník, 32. Štěpán Raiter, 54. Jan Hanák, 56. Petr Hartman – 2. Petr Novotný, 12. Ondřej Vavro, 37. Michal Klápa, 39. Michal Klápa, 60. Daniel Macek; rozhodčí: Martin Valenta – Michal Žďárský; vyloučení: 3:1; využití: 1:0; diváků: 135; zásahy brankářů: Martin Dejmal ? – Daniel Váradi ?; po třetinách: 3:2, 2:2, 2:1;

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient