Search
Close this search box.

Florbalisté Rožnova jsou v semifinále, porazili Kopřivnici

Poslední a rozhodující páté utkání mělo rozhodnout, který z týmů se podívá do semifinále. Rožnov první dva zápasy prohrál, ale v dalších dvou vyhrál, a právě proto vstupoval na palubovku SOU Kopřivnice jako mírný favorit. Velmi napínavý zápas rozhodly až nájezdy, kde se ukázala větší zkušenost rožnovských hráčů. Do semifinále proti brněnským Gulliverům se nakonec po krásném utkání podívá Rožnov pod Radhoštěm.

Zápas začal velmi aktivně a domácím se podařilo skórovat hned z prvního protiútoku. I nadále byli domácí aktivnější a nebezpečnější a v polovině třetiny do bylo už 3:0. Rožnovu se pomohl zvednout rychlý gól na 3:1 a poté vyrovnal poměr sil na hřišti. Přestože měly oba týmy nějaké šance, zužitkovat se jim nepodařila ani jediná, ale minutu před koncem třetiny se Kopřivnici naskytla přesilová hra. S tou však domácí naložili stejně mizerně jako v předchozích zápasech do konce třetiny se již nic důležitého nestalo.
Ve druhé třetině po skončení oslabení měla Kopřivnice sice pár příležitostí, ale skórovat se dařilo pouze hostujícím hráčům z Rožnova. Ti nejprve snížili na 3:2 po ukázkovém přečíslení a následně srovnali i střelecký účet. Kopřivnice však našla na tento stav odpověď a po její světlejší pasáži se prosadil kopřivnický útočník a opět strhl vedení na stranu Kopřivnice. Vzápětí nato dostali domácí další dárek v podobě přesilové hry č. 2. Ovšem i tato zkrácená přesilová hra ztrácela veškerou potenci. V polovině přesilové hry navíc fauloval domácí hráč za 2 minuty. Třetina se tak dohrála bez dalších významných událostí. Kopřivnice stále vedla, ale Rožnov ukrojil notný kus z jejího vedení. Třetí třetina slibovala gradování velmi pěkného utkání jak na hřišti, tak i v hledišti.
Rožnov do třetí třetiny vlétl jako uragán a než se domácí stačili vrátit do zápasového tempa, hosté vedli 4:6. Do konce třetiny zbývalo deset minut a rožnovští Sršni měli velice pěkné vyhlídky na vítězství. Kopřivnice však zbraně nesložila, vytáhla pressing a zintenzivněla jej a zároveň zvýšila tlak do brány. Odměnou Vikingům bylo nejprve snížení a nakonec i šest minut před koncem srovnání stavu. Třetina skončila s konečným skóre 6:6 a rozhodnout mělo prodloužení.
Prodloužení proběhlo stejným tempem jako doposud celý zápas, ale ani zde gól nepadl. Došlo tedy na nájezdy, divácky velmi oblíbenou disciplínu. Nejprve šel rožnovský ostrostřelec Viktořík, ale v klíčové fázi míč málo zvedl, na druhé straně zazářil rožnovský brankář Obšivač. Jako druhý v pořadí šel Hegar, ale jeho střela se mezi 3 tyče nevešla. Jelikož byl Obšivač pokořen domácím Kubátkem, Kopřivnice se ujala vedení 1:0. Dalším hráčem byl rožnovský Velech, který si položil gólmana a zavěsil bekhendem pod víko. Obšivač uspěl a Rožnov srovnal stav. Pavel Barabáš a jeho nájezd … euforie v Rožnově … a rázem Valaši vedli 2:1 a když i Obšivač byl úspěšný, matchball měl na hokejce exekutor pátého nájezdu, Burýšek. Domácí gólman však jeho kličku vystihl. Rozhodující nájezd a Obšivač proti domácímu Lichnovskému. Rožnovskému gólmanovi se podařilo chytit i čtvrtý nájezd z pěti a odstartoval tak euforii v táboře rožnovských příznivců a hráčů. Rožnovu se podařilo obrátit zdánlivě ztracenou sérii a 3 vítězstvími ve 3 dnech se přihlásil do semifinále Národní ligy – východ kde vyzvou brněnské Gullivery.

FBC Vikings Kopřivnice – 1. FBK Rožnov p/R 6:7

Sestava FBC Vikings Kopřivnice: Klinka Jan(G), Strakoš Jakub(G), Zátopek Vojtěch, Kubátko Ondřej, Sladkovský Tomáš, Štefek Adam, Kresta Jakub, Vývoda Petr, Lichnovský Adam(C), Vávra Lukáš, Opatřil Daniel, Soukal Lukáš, Baďura Jan, Fojtů Jan, Jahoda Mojmír, Šimíček Daniel
Sestava 1. FBK Rožnov p/R: Jasný Jakub(G), Obšivač Marek(G), Kristek Filip, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Krhut Petr(C), Velech Petr, Kostelecký Jakub, Novosad Lukáš, Kittel Vladislav, Doležel Jan, Zimmer Denis, Kratochvíl Lukáš, Žniva David, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Viktořík Josef

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient