Florbalisté Hořovic si vezou z Radotína tři body

Na třetí turnaj letošní ligové soutěže zavítali florbalisté do jim málo známé haly na Radotíně. Soupeři jim byla béčka Chodova a Kutné Hory. Chtěli z turnaje získat konečně více než tři body, ideálně všech šest. Obejít se však museli bez nejlepšího střelce týmu Ondřeje Rácze a Jakuba Gregora. Šest bodů byl tedy ambiciózní plán.

Fbc Red Dragons Hořovice – Fat Pipe Florbal Chodov B 6 : 2 (2:0 – 1:0 – 3:2)

Utkání začali hořovičtí dobře, diktovali tempo hry a dodržovali taktiku, kterou si stanovili. První skóroval Vítek Plešmíd, když zužitkoval důraznou práci Jirky Lizce, běžela teprve čtvrtá minuta. Ještě ve stejné minutě dostali výhodu přesilové hry. Jejich nově sestavené přesilovkové komando ji využilo po 50ti vteřinách. Nekompromisně k tyči pálil Šust. Ve druhé polovině úvodní třetiny je při dvou rychlých protiútocích podržel Ondřej „Klíště“ Schmidt, který v tomto utkání nastoupil do branky.

Ve druhé třetině se krásnou střelou, tzv. „Routičovopokaždé“ tahákem prosadil Lukáš Routa, který podnikl krásný, a hlavně úspěšný výlet z pozice obránce. Ve druhé části už nepadla žádná další branka. Ale i nadále hořovičtí byli lepším týmem, byť se je chodovští několikrát zaskočili dlouhým míčkem za obranu. Poprvé je opět zachránil Klíště, potom už si dávali pozor.

Ve druhé minutě poslední třetiny opět skórovaly Hořovice. To se podél pravého mantinelu protáhl Plešmíd a střelou na vzdálenější tyč se trefil přesně – 4:0. Až za tohoto stavu se trefil Chodov. Střelu, která směřovala mimo si gólman nešťastně srazil do sítě. A Chodov udeřil i podruhé. Na malém brankovišti se po nedůslednosti obrany prosadil Janča. Ale nezpanikařili, pokračovali v trpělivé hře, vycházející z obrany.

A dvěma brankami definitivně rozhodli. Nejprve předvedl nádherné sólo Valo. Dušan proháčkoval středem hřiště mezi třemi hráči a zakončil bekhendovou střelou zády k brance! A minutu před koncem zužitkovali další přesilovou hru, když se další peckou prosadil podruhé výborně hrající Šust. Siréna, znamenající konec tak oznámila zisk 3 bodů do tabulky.

Branky: Plešmíd 2, Šust 2, Valo, Routa

Nejlepší hráč RDH: Vladislav Šust

Fbc Red Dragons Hořovice – FBC Kutná Hora B 3 :4 (1:3 – 1:2 – 0:0)

I v druhém zápase začaly Hořovice dobře. Do vedení je poslal po akci velmi aktivního Vládi Šusta Jirka Lizec. Paradoxně jim to ale nepomohlo. Hráči začali pomalu ustupovat ze hry předváděné v prvním utkání a Kutná Hora je začala přehrávat. Třikrát inkasovali ještě v průběhu prvního dějství a už se zpět do hry vraceli jen těžko. Ke zlepšení obrazu hry přispěly změny v sestavě. Do útoku se posunul Routa, střídali dále jen tři obránce. Nejprve ale po zahájení prostředního úseku hry inkasovali počtvrté. Až poté se konečně projevily změny v sestavě a také v nasazení.

Byť se ke koncovce i přesto dostávali jen stěží, dvakrát se jim podařilo skórovat. V 19. minutě se přízemní střelou prosadil Vítek Plešmíd. A ve 28. minutě tentýž hráč, podobně jako v prvním matchi, skóroval přesnou střelou k tyči znovu. S nadějí tak vstupovali do poslední třetiny. Obraz hry se srovnal, a tak věřili ve vyrovnání. Komplikaci přineslo proti hořovickému týmu nařízené trestné střílení. Ale Matěj Pužman, který hájil hořovickou svatyni v tomto druhém zápase, jej výborně vykryl. Naděje tak žila i nadále. Ale bohužel se k vyrovnávacímu gólu nedopracovali. Hlavně závěrečné tři minuty odehráli špatně herně i takticky. Což Kutné Hoře po zásluze přineslo plný počet bodů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.