Search
Close this search box.

Florbalisté FBC Olomouc zakončili sezonu výhrou

Mužský florbalový první tým čekaly v posledních dvou zápasech velké výzvy. Cílem zápasů proti Uničovu a Šumperku bylo minimálně jedno vítězství, čímž by chlapi potvrdili divizní příslušnost do příští sezóny.

FBS Olomouc – FBC MARTECH ZŠ Uničov 10:3
S Uničovem je vždy jistota divácky atraktivního zápasu. Jinak tomu nebylo ani tentokrát. Z vyrovnaného a lehce nervózního úvodu vytěžil úvodní gól hostující Uničov. O necelé 3 minuty později předvedla olomoucká mladá formace pěkné rozehrání standardní situace, po které vsítil Král svůj 1.gól v Divizi. Netrvalo to dlouho a už dokonce i vedli. Nahrávku Willmanna napálil přesně do šibenice Roletzký. A když se Blana objevil s míčkem na středu, tak bylo více než jasné, že olomoucký náskok se ještě zvýší, což tahoun místní juniorky dokázal přesnou střelou k tyči. Další branky padaly až ve druhé třetině duelu. To se nejdříve šikovně prosadil Liška, poté se nechal vyloučit Kosek, ale oslabení olomoučtí přečkali a Koskův návrat byl fantastický, když prakticky hned vyrazil do protiútoku s Králem, který mu nachystal na zlatém podnose už pátý gól. Ač stav už vypadal více než nadějně, museli být borci z Olomouce stále na pozoru. Uničov sice dokázal snížit, ale další branky Willmanna a Tichého dodaly Olomouci potřebný klid. Poté ještě Uničov dokázal skórovat, ale perfektní nájezd Roletzkého a divizní premiérová trefa Haliře ještě vylepšili celkový dojem z povedeného zápasu. S tímto výsledkem bylo jasné, že Divize je zachráněna.

FBS Olomouc – FbC ASPER Šumperk 6:5
Poslední zápas ligy odehrála Olomouc v sestavě bez juniorů, které čekal bezprostředně po tomto duelu jejich zápas proti brněnským Buldokům.
Odchozená první část znamenala vedení soupeře v poměru 0:4. Do druhé části už Olomoučané vstoupili o poznání lépe. Zkušenost, šikovnost a hlavně užitečnou „vyčůranost“ předvedl Hanusek, když nastřelil za soupeřovou brankou protihráče, který si míček srazil do své brány. Soupeř ještě dokázal náskok zvýšit, ale ani to neznamenalo, že byc se olomoučtí florbalisté měli vzdát. Nacvičenou standardní situaci předvedla druhá formace, když zahrála tzv. „Bohemku“. Střelby se ujal Tichý, který se s míčkem dostal téměř na střed hřiště, ze kterého trefil šibenici. Těsně před druhou sirénou na sebe vzal zodpovědnost při trestném střílení ostřílený mazák Kosek, který se s tím nepáral a po kličce do forhendu zavěsil pod břevno. Třetí část už byla v režii domácích. Ukončení sezóny proběhlo z mužského pohledu ve velkém stylu a chlapi si dokráčeli pro celkové 9. místo se ziskem 23 bodů z 22 utkání.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient