Florbalisté doma podlehli Ostravě, sezóna jim skončila

Celou sérii zahájili Kanonýři v Ostravě velice slušně. „Z ostravské půdy jsme na Kladno přivezli stav série 1:1, což pro nás byl cíl, alespoň jednou na hřišti soupeře uspět,“ říká kladenský brankář Michal Šárka.

Z domácích zápasů tedy chtěli vytěžit dvě výhry a postoupit do semifinále. Vystoupení na vlastní půdě však dopadlo katastrofálně. „Byl to pro nás hořký konec. Sobotní zápas byl opatrný, dlouho 1:1, rozhodovala až třetí třetina. Tam jsme těsně podlehli 2:3 a celkově 3:4,“ hodnotí Šárka a dodává, že v neděli měl jeho tým nůž na krku a musel uspět. „Do zápasu jsme šli naplno a chtěli si vynutit rozhodující páté utkání. První třetina vypadala slibně, soupeře jsme zavřeli na jeho polovině a vedli 1:0. Rozhodla nepovedená prostřední část, kde jsme inkasovali čtyři branky a neproměňovali své gólové šance,“ hodnotí Šárka momenty, které rozhodly o brzkém konci Kanonýrů v letošních vyřazovacích bojích. Kladenští hráči ještě na konci obou utkání zkoušeli hru bez brankáře, ale bez úspěchu.

Když se Šárka vrací k hodnocení celé série, neubrání se smutku. „Rozhodovalo neproměňování šancí, málo vstřelených gólů a bohužel hráči, kteří nás v základní části bodově táhli, se neprosazovali,“ říká s tím, že kádr Kanonýrů byl celkově velice mladý a nezkušený.

„Jestli bych chtěl někoho z mladých kluků vyzdvihnout, tak by to byl Vojta Teslík, který byl ve všech zápasech nepostradatelným článkem. Dále Max Minev, díky kterému skončilo druhé ostravské utkání pouze čtyřmi inkasovanými brankami,“ chválí Šárka mladého centra Teslíka a svého náhradníka v brankovišti Mineva.

Šárka závěrem lituje promarněné příležitosti. „Pro mě osobně a pár dalších kluků to byla pravděpodobně poslední sezona. Chtěli jsme se rozloučit více důstojně a zkusit si zahrát baráž o superligu. Bohužel pro nás sezona skončila hodně brzy. Ale věřím tomu, že se Kanonýři v superlize opět v co nejkratší době objeví,“ zakončuje své hodnocení strážce kladenského brankoviště.

KANONÝŘI KLADNO – 1. MVIL OSTRAVA WOOW 3:4 (1:1, 0:0, 2:3)

KANONÝŘI KLADNO – 1. MVIL OSTRAVA WOOW 3:6 (1:0, 1:4, 1:2)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak