Search
Close this search box.

Florbalisté doma podlehli Ostravě, sezóna jim skončila

Celou sérii zahájili Kanonýři v Ostravě velice slušně. „Z ostravské půdy jsme na Kladno přivezli stav série 1:1, což pro nás byl cíl, alespoň jednou na hřišti soupeře uspět,“ říká kladenský brankář Michal Šárka.

Z domácích zápasů tedy chtěli vytěžit dvě výhry a postoupit do semifinále. Vystoupení na vlastní půdě však dopadlo katastrofálně. „Byl to pro nás hořký konec. Sobotní zápas byl opatrný, dlouho 1:1, rozhodovala až třetí třetina. Tam jsme těsně podlehli 2:3 a celkově 3:4,“ hodnotí Šárka a dodává, že v neděli měl jeho tým nůž na krku a musel uspět. „Do zápasu jsme šli naplno a chtěli si vynutit rozhodující páté utkání. První třetina vypadala slibně, soupeře jsme zavřeli na jeho polovině a vedli 1:0. Rozhodla nepovedená prostřední část, kde jsme inkasovali čtyři branky a neproměňovali své gólové šance,“ hodnotí Šárka momenty, které rozhodly o brzkém konci Kanonýrů v letošních vyřazovacích bojích. Kladenští hráči ještě na konci obou utkání zkoušeli hru bez brankáře, ale bez úspěchu.

Když se Šárka vrací k hodnocení celé série, neubrání se smutku. „Rozhodovalo neproměňování šancí, málo vstřelených gólů a bohužel hráči, kteří nás v základní části bodově táhli, se neprosazovali,“ říká s tím, že kádr Kanonýrů byl celkově velice mladý a nezkušený.

„Jestli bych chtěl někoho z mladých kluků vyzdvihnout, tak by to byl Vojta Teslík, který byl ve všech zápasech nepostradatelným článkem. Dále Max Minev, díky kterému skončilo druhé ostravské utkání pouze čtyřmi inkasovanými brankami,“ chválí Šárka mladého centra Teslíka a svého náhradníka v brankovišti Mineva.

Šárka závěrem lituje promarněné příležitosti. „Pro mě osobně a pár dalších kluků to byla pravděpodobně poslední sezona. Chtěli jsme se rozloučit více důstojně a zkusit si zahrát baráž o superligu. Bohužel pro nás sezona skončila hodně brzy. Ale věřím tomu, že se Kanonýři v superlize opět v co nejkratší době objeví,“ zakončuje své hodnocení strážce kladenského brankoviště.

KANONÝŘI KLADNO – 1. MVIL OSTRAVA WOOW 3:4 (1:1, 0:0, 2:3)

KANONÝŘI KLADNO – 1. MVIL OSTRAVA WOOW 3:6 (1:0, 1:4, 1:2)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient