Florbalisté chtějí získat na MS v Praze medaili. A také překonat divácký rekord

Co se týká letošních velkých sportovních akcí v České republice, ta nejhlavnější nás teprve čeká. V prosinci se v Praze uskuteční mistrovství světa florbalu mužů. Dnes reprezentační trenér oznámil nominaci.

Celkově už to bude v pořadí dvanácté MS, z kterých se našim florbalistům povedlo získat tři medaile, jednu stříbrnou a dvě bronzové. Ani jednu však nezískal náš tým, když jsme pořádali šampionát, poprvé to bylo v roce 1998 a podruhé po deseti letech. A to právě by chtěli naši muži změnit.
Chtějí pro to udělat maximum, a tak poprvé před šampionátem vyrazí na zahraniční soustředění do tepla. Od 22. do 27. listopadu se budou připravovat ve španělském Tenerife. „Chceme vidět sluníčko a dobít baterky. V listopadu je v Česku brzy tma, kluci hrají také ve Švédsku a ve Švýcarsku, kde je to stejné. Mentální příprava je pro nás hodně důležitá,“ řekl reprezentační kouč Petri Kettunen.
Tento finský odborník je také jedním ze střípků, který má vytvořit mozaiku úspěchu. Těmi dalšími jsou třeba návraty některých hráčů do reprezentace. Např. obránce Sparty Milan Garčar si zahraje na MS po šesti letech. V týmu jsou i hráči, kteří mají ve své sbírce zmiňované medaile, kromě Garčara Jendrišák (bude kapitánem), Tomašík, Šebek, Suchánek, Veltšmíd, Curney, Dóža a Ondrušek.

Finský kouč však nominoval i úplné nováčky, kteří poprvé okusí atmosféru světového šampionátu, např. teprve šestnáctiletého útočníka Filipa Langera.

„Velkým cílem bude kromě dalších věcí získat poprvé v historii doma medaili,“ řekl prezident Českého florbalu Filip Šuman. Tou další „věcí“ by mohlo být překonání rekordu v divácké návštěvnosti. Zatím ho má v držení švédský Göteborg z roku 2014. Tehdy šampionát navštívilo dohromady 104 445 diváků.
Je pravděpodobné, že by to mohlo vyjít, protože se bude hrát v pražské 02 aréně, kam se vejde kolem 15 tisíc diváků.

Do šampionátu Češi vstoupí v sobotu 1. prosince, kdy se střetnou s Německem. O den později je čeká Lotyšsko a v úterý 4. prosince odehrají poslední zápas ve skupině A se Švýcarskem.

Nominace českých florbalistů na mistrovství světa v Praze (1.-9. prosince):

Brankáři: Lukáš Bauer (Mladá Boleslav), Lukáš Souček (Vítkovice)
Obránci: Jiří Bauer (FBC Ostrava), Milan Garčar (Sparta Praha), Martin Pražan (Chodov), Martin Kisugite (Tigers Langnau/Švýc.), Ondřej Němeček (Linköping/Švéd.), Patrik Suchánek (Helsingborg/Švéd.), Lukáš Veltšmíd (Alligator Malans/Švýc.)
Útočníci: Marek Beneš, Filip Langer (oba Tatran Střešovice), Jiří Curney, Milan Tomašík (oba Mladá Boleslav), Adam Delong, Josef Rýpar (oba Vítkovice), Mikuláš Krbec, Tom Ondrušek (oba Chodov), Patrik Dóža (Köniz/Švýc.), Matěj Jendrišák (Linköping/Švéd.), Daniel Šebek (Helsingborg/Švéd.).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak