Florbalisté Čelákovic vyhráli po prodloužení nad Panthers Praha

S ohledem na jisté problémy s odehráním utkání v řádný termín se dohrával zápas s Orkou tento pátek 12.10. Jako každý pátek je problém s dopravou v Praze a jejím blízkém okolí. Ale i přes tuto skutečnost se do sportovní haly v Hostivicích nakonec dostali všichni účastníci a i hokejky pana Míky (sic 5 min po začátku utkání, ale přece). Do hlediště usedl a hlasitě podporoval své spoluhráče navrátilec z marodky Jiří Krůšek.

Skóre otevírá hostující Čáp po přesně mířené střele ze středu hřiště. Následné nepřesná rozehrávka s přečíslením 2 na 1 znamenalo další vstřelenou branku na konto Orky. Záhy jsme byli svědky dvou zbytečných a nešťastných vyloučení na naší straně (Balvín, Hodek), kdy obě přesilové hry Orka dotahuje do šťastného konce. Návrat do utkání zařídilo duo Tomeš-Lombino, když po rozehrání volného úderu na polovině soupeře první jmenovaný přesnou střelou skoro z nulového úhlu dopravuje balonek za záda hostujícího gólmana. Balvínovo ladné protáhnutí podél mantinelu završené střelou skrz několik hráčů dopravuje bílý kulatý nesmysl do hostující branky. Na konci třetiny jsme si také vyzkoušeli početní převahu, nejprve však skóroval soupeř po ztrátě balonku a nedůrazu kolem naší branky. Obratem odpověděl Kolář gólíčkem o tyčku. Dle čísel na tabuli první třetinu ovládla jednoznačně Orka, však v počtu střel zvítězili domácí Panthers.

Druhá třetina začala lépe pro naše barvy, kdy jakoby hráči ze šatny přišli vyměnění či polití živou vodou. Během prvních pěti minut jsme dokázali srovnat na 5:5 zásluhou rychlonožky Šťovíčka a mladíka Hudce, kdy oba jmenovaní prostřelují hostujícího brankáře skoro ze shodného místa. Domácí tým se o přestávce evidentně hodně uklidnil a ve druhé třetině již zpřesňuje svoji hru a zjednodušuje (V jednoduchosti je přeci krása a tím by se někteří hráči měli řídit – pozn. autora). Další sporné vyloučení na naší straně v podání Tomeše. Velice aktivní oslabení dělá soupeři značný problém, kdy Mochan drží balonek na hokejce a ne a ne ho soupeři půjčit. V této třetině se roztrhl pytel s vyloučeními na obou stranách a to jsme si kladli důraz na to, abychom zlepšili disciplínu. Hradec při hře 4 na 4 bravurně vystihl rozehrávku soupeře a posílá domácí tým poprvé v utkání do vedení.

Hned v úvodu třetí třetiny byl Panthers zanechán volný hráč ve velice výhodné pozici a máme tu srovnáno na 6:6. I v této třetině jsme byli aktivnějším mančaftem a to se také zužitkovalo ukázkovou střelou od obránce z hole Hudce, který posílá svůj tým opět do vedení. Teď už jen nepolevit a v klidu odbránit – tak zněla slova trenéra Jenšíka. Bohužel Kramel se vytočil s loptou od mantinelu a upravuje skóre na 7:7.

Následovalo prodloužení, které se netradičně důvodem vyloučení domácího Kalouse započalo v počtu 4 na 3. Netrvalo to dlouho a Kramel našel na modré Špalka, který schoval balon za tělem a připisuje druhý bod Čelákovicím krásnou ranou pod břevno.

Panthers Praha – ASK Orka Čelákovice 7:8p (3:5, 3:0, 1:2 – 0:1) online

Střely na branku: 31:34

Nejlepší hráči: Dominik Hudec – Václav Kramel

Počet diváků: 13

Vyjádření asistenta hostí (Michal Schwan): Kvalitní florbalová podívaná se spoustou šancí na obou stranách. Škoda prospané druhé třetiny, máme pořád co zlepšovat. Děkujeme soupeři a pořadatelům a těšíme se na další utkání.

Vyjádření asistenta domácích (Kamil Sedlák):Příšerný začátek nás málem stál zápas, kluci ale ukázali morál a utekli doslova hrobníkovi z lopaty. Škoda zpackaného závěru a zbytečného vyloučení, které nás stálo bod navíc. Díky soupeři za férové utkání a těšíme se na příště.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.