Florbalisté ACEMY vyhráli na liberecké palubovce

A tým dokázal i ve dvanáctém utkání v řadě připsat 3 body po vítězství 7:2 v Liberci a i nadále neohroženě drží první příčku tabulky!

Muži včera odcestovali na sever Čech k předehrávce 14. kola Tipsport Superligy, ve které na ni čekal dle postavení v tabulce silný soupeř FBC Liberec. Utkání začalo v tamní SH Dukla přesně v 16:00. Začátek zápasu byl poměrně vyrovnaný s řadou šancí na obou stranách, druhá polovina první části už však patřila lídrovi tabulky hájícímu rudou barvu Sparty. Jako první se dokázal prosadit kapitán Milan Garčar, který poslal Spartu do vedení. Druhý gól přidal po krásné kombinaci po ose Křenek – Garčar – Kareš – Svatoš, který využil této skvělé kombinace ke skórování, 2:0 pro Spartu! Do konce první části působil domácí liberecký tým utlumeně a toho momentálně první tým tabulky dokázal využít ještě dvakrát brankami Kareše a Ujhelyiho. Do kabin se tedy šlo za stavu 4:0 pro Spartu.

Ve druhé části většinu času měli míček na hokejkách opět sparťané, kteří liberecké do ničeho vážnějšího nepustili a naopak navýšili skóre na 6:0 v jejich prospěch po brankách Ujhelyiho a dělovkou od půlky Košira. Po téměř 34 minutách hry se konečně dočkali gólového úspěchu i liberečtí fanoušci, když skóroval domácí Veselý. Na ukazateli tak svítilo skóre 1:6, které vydrželo až do konce druhé třetiny.

Třetí třetina nabídla divákům v liberecké hale spíše bojovnější florbal. Oba týmy dokázali přidat jeden gól (Milan Garčar a za domácí Daniel Kroupa), Sparta nepřipustila žádné pochybnosti o tom, kdo bude ze zápasu brát 3 body a dokázala tak už podvanácté zvítězit!

Hráčem utkání Sparty byl vyhlášen Martin Beneš, který předvedl výborný výkon a několikrát dokázal zabránit domácím ve skórování. Celkem v hale zápas sledovalo 160 diváků.