Florbalista Marek Ďopan dočasně opouští sokolský A-tým

Obránce Marka Ďopana, který patřil po mnoho posledních let k oporám A-týmu, nějakou dobu na lavičce pardubického Sokola neuvidíme. Po zásadních neshodách o fungování týmu byl trenéry vyřazen.

„V dané chvíli z naší strany nemohlo přijít jiné rozhodnutí, jakkoliv je to pro nás všechny nepříjemné a citlivé. Nastavili jsme určitý režim a pravidla fungování a naší podmínkou je, aby podle toho fungovali všichni hráči, bez výjimek. S Márou jsme vše několikrát probírali, ale naše pohledy na zásadní věci se diametrálně lišily, a proto jsme se rozhodli pro vyřazení z kádru,“ vysvětluje nepříjemnou situaci trenér A-týmu Ladislav Štancl.

Program našeho elitního týmu je v létě nabitý a hlavním požadavkem trenérů pro přípravné období je maximální účast všech hráčů na všech akcích, aby se utvořil kolektiv a vazby do příští sezóny.

„Není pro nás akceptovatelné, pokud se hráč nechce účastnit nejdůležitějších týmových akcí přípravy a má problém i s jasně nastavenými pravidly fungování týmu na vrcholné sportovní úrovni,“ doplňuje kouč Štancl.

„S trenéry jsme se bavili již delší dobu a oni usoudili, že pauza pro mě bude asi nejlepší variantou. Třeba mají pravdu a bude to nakonec ideální řešení pro obě strany. Myslím, že jsme se rozešli v dobrém a třeba to nebude ani na dlouhou dobu,“ okomentoval svůj možná prozatímní konec v pardubickém týmu sám Mára Ďopan.

Na přechodné období se sokolská čtyřiaosmdesátka přesune do svého mateřského klubu v Jeseníku. Obranné řady Sokola tak utrpí zásadní trhlinu, nicméně není jisté, zda se jedná o neměnný stav, jak potvrzuje i hlavní trenér áčka: „V žádném případě však nechceme, aby to byl definitivní konec, i proto se k dialogu v průběhu sezóny vrátíme a věříme, že pauza prospěje, utřídí se myšlenky a Mára se k nám zase připojí. Pro nás je zásadní správné nastavení týmu, jeho fungování, abychom se mohli i nadále posouvat a plnit naše sportovní a výsledkové cíle.“

„Jsem takový, že se snažím hledat na všem něco pozitivního. Velkou motivací pro mne teď bude historicky první zapas Fbk Jeseník před domácím publikem v nové hale. Klukům tady v Pardubicích přeju, aby měli vydařený start do sezóny, a pokud mi to čas dovolí, určitě je rád na Dašickou přijdu podpořit,“ zakončuje v pozitivním duchu Marek Ďopan.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.