Florbalista ERA-PACKu Tomáš Koudelka věří, že tým má šanci na postup i navzdory velkému soupeři

K oporám kvalitní chrudimské defenzívy patří bezesporu český reprezentant a dlouhodobý hráč ERA-PACKu Chrudim Tomáš Koudelka, který bude mít během tří listopadových večerů na starosti nebezpečné protivníky. I přesto, že na zimní stadion dorazí zvuční soupeři, věří, že Chrudim má na to poprat se v tvrdé konkurenci o jediné postupové místo.

Chrudimští po druhém místě v Srbsku budou hostit elitní fázi Ligy mistrů na vlastním hřišti a proti třem silným protivníkům jsou pořádně nažhaveni. „V Srbsku jsme si dokázali, že dokážeme hrát skvělá utkání s velkými soupeři, takže šanci na postup určitě máme. I když kvalita soupeřů je obrovská, určitě se na všechny zápasy dobře připravíme a budeme se prát o postup,“ věří Tomáš Koudelka. Český reprezentant spoléhá zejména na výhodu domácího prostředí, které může být rozhodující: „Před dvěma lety jsme doma neztratili ani bod a skvělí diváci nás hnali za vítězstvím. Těším se, přijde určitě hodně známých, rodina a kamarádi. Naši fanoušci si zaslouží vidět na vlastní oči tak skvělé týmy jako přijedou letos.“

A v Chrudimi se kromě českého mistra sejde opravdu pohledná partička. Kromě Kairatu Almaty přijede ještě italská Aqua Sapone Pescara a běloruská Lida. Papírově bude největším favoritem kazašský celek, Koudelka s tímto tvrzením ale zcela nesouhlasí. „Sledoval jsem skoro všechny finálové zápasy italské ligy a udělaly na mě velký dojem. Mají skvělé hráče a hrají ve velké rychlosti. Dle mého budou favorité našeho turnaje,“ nepodceňuje sílu italského soupeře.

Co tedy čeká od Kairatu Almaty, v Chrudimi velmi dobře známého soupeře? „Je to mix skvělých zahraničních hráčů doplněn o kvalitní domácí hráče, který je každým rokem aspirantem na vítězství v Lize mistrů. Kazašský tým často hraje power-play, i když po odchodu trenéra Cacaua to není tak časté jako v minulých sezonách. Těším se na Douglase, který se vypracoval mezi jednoho z nejlepších hráčů na světě, pokud bude už zdravotně fit,“ sklání poklonu Tomáš Koudelka svému bývalému spoluhráči, kterého si fanoušci na východě Čech velmi oblíbili.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.