Search
Close this search box.

Finále Českého poháru mělo smutnou dohru. Ostravští fanoušci napadli rozhodčího

Během včerejšího finálového zápasu Českého poháru mezi Slavií a Ostravou na olomouckém Andrově stadionu planuly emoce. Jak v hledišti, tak na hřišti, nejvíce však na lavičce Baníku. Milan Baroš byl za částečné zničení lavičky (byl frustrován po odpískané penaltě proti jeho týmu) vyloučen, i když byl jen mezi náhradníky.

To nejhorší však přišlo až po zápase. Několik ostravských fandů nezvládlo porážku svého týmu a napadli tým videorozhodčích, který mířil ke svému autu. „Po skončení utkání při odchodu týmu VAR ze stadionu k automobilu došlo nejprve k slovnímu útoku na tým VAR a následně k fyzickému napadení člena týmu VAR Petra Antoníčka fanoušky FC Baníku Ostrava – povalení na zem a úder pěstí do hlavy. Do několika vteřin došlo k zásahu pořadatelské služby a příslušníků městské policie. Viníci útoku nebyli identifikováni. Z místa ihned utekli,“ napsal hlavní sudí Ardeleanu do zápisu.

Pokud by se policistům povedlo viníky dopadnout, hrozil by jim trest odnětí svobody až na dva roky, případně na tři.

Incidentem se bude zybývat i sportovně-technická komise fotbalové asociace i disciplinární komise Ligové fotbalové asociace.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient