Search
Close this search box.

Filmoví fanoušci podpořili nadační fond

Nadační fond S námi je tu lépe! se spojil s organizátory filmového festivalu v Ústí nad Orlicí a získal další prostředky na nákup nového vybavení Orlickoústecké nemocnice.

Darovací šek v hodnotě 8 tis. Kč převzal 20. 6. 2018 zástupce nadačního fondu Josef Hájek od předsedy sdružení SPOUSTI Petra Kulhavého.

Spolek SPOUSTI, pořadatel festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který proběhl v první polovině dubna v Ústí nad Orlicí, věnoval část výtěžku z doprovodného programu ve výši 8 tis. Kč nadačnímu fondu Orlickoústecké nemocnice S námi je tu lépe! Jubilejní desátý ročník festivalu se konal v Ústí nad Orlicí ve dnech 7.–14. 4. 2018. „Děkujeme spolku SPOUSTI za příspěvek na stabilometrickou plošinu. Díky drobným i větším darům se nám zatím daří do nemocnice pořizovat vybavení, které slouží našim pacientům dlouhá léta. Vážíme si všech, kdo se rozhodnou podpořit prostřednictvím fondu svoji nemocnici, která je tu pro všechny lidi z okolí,“ uvedl Josef Hájek, člen správní rady Nadačního fondu S námi je tu lépe! a zároveň primář ORL oddělení Orlickoústecké nemocnice.

V rámci doprovodného programu festivalu s názvem Jeden svět v Louži byl od 3. 4. do 8. 4. 2018 v obchodním centru Nová Louže otevřen prostor, ve kterém se promítaly i některé úspěšné filmy z předchozích ročníků a filmy pro děti. Další součástí programu byl mimo jiné i vzdělávací workshop mladých mediků z organizace Loono. Návštěvníci se navíc mohli v promítací místnosti dozvědět informace o činnosti Nadačního fondu S námi je tu lépe!, realizovaných projektech a novém projektu roku 2018 na pořízení stabilometrické plošiny pro oddělení rehabilitace. Vstupné na tuto část festivalu bylo dobrovolné a bylo plně věnováno nadačnímu fondu Orlickoústecké nemocnice S námi je tu lépe! „Vnímáme nadační fond jako důležitou a smysluplnou aktivitu. Je pro nás propojením mezi nemocnicí a veřejností, je prostředkem, kdy si můžeme uvědomovat, že mít přímo ve svém městě kvalitní nemocnici je obrovská výhoda a není to samozřejmost. Je připomínkou toho, že neexistuje žádná kvalitní péče „zdarma“ a chceme-li kvalitu, je třeba nemocnici podporovat. Ceníme si a chceme podporovat každé vylepšení péče, o které se nadační fond snaží, proto jsme jej skrze náš festival podpořili již podruhé,“ dodal Petr Kulhavý, předseda sdružení SPOUSTI.

Při příležitosti otevření promítacího prostoru pro filmové fanoušky v obchodním centru Nová Louže se na místě setkali Josef Hájek, zástupce nadačního fondu S námi je tu lépe!, starosta města Ústí nad Orlicí Petr Hájek, zástupce obchodního družstva KONZUM Milan Hlavsa a pořadatel festivalu Petr Kulhavý, kteří si povídali o tom, co vše lze darovat a jak to dělat smysluplně i efektivně.

Organizátoři festivalu věnovali Nadačnímu fondu S námi je tu lépe! také část výtěžku z vybraného vstupného na divadelní vystoupení, které proběhlo 19. 4. 2018 v Roškotově divadle a zakončilo celý festival. Divadlo Sklep představilo publiku svoji inscenaci Besídka. Získané prostředky ze vstupného byly rozděleny mezi dobročinné projekty, které byly v uplynulých devíti letech na festivalu Jeden svět prezentovány a podpořeny.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient