Filmoví fanoušci podpořili nadační fond

Nadační fond S námi je tu lépe! se spojil s organizátory filmového festivalu v Ústí nad Orlicí a získal další prostředky na nákup nového vybavení Orlickoústecké nemocnice.

Darovací šek v hodnotě 8 tis. Kč převzal 20. 6. 2018 zástupce nadačního fondu Josef Hájek od předsedy sdružení SPOUSTI Petra Kulhavého.

Spolek SPOUSTI, pořadatel festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který proběhl v první polovině dubna v Ústí nad Orlicí, věnoval část výtěžku z doprovodného programu ve výši 8 tis. Kč nadačnímu fondu Orlickoústecké nemocnice S námi je tu lépe! Jubilejní desátý ročník festivalu se konal v Ústí nad Orlicí ve dnech 7.–14. 4. 2018. „Děkujeme spolku SPOUSTI za příspěvek na stabilometrickou plošinu. Díky drobným i větším darům se nám zatím daří do nemocnice pořizovat vybavení, které slouží našim pacientům dlouhá léta. Vážíme si všech, kdo se rozhodnou podpořit prostřednictvím fondu svoji nemocnici, která je tu pro všechny lidi z okolí,“ uvedl Josef Hájek, člen správní rady Nadačního fondu S námi je tu lépe! a zároveň primář ORL oddělení Orlickoústecké nemocnice.

V rámci doprovodného programu festivalu s názvem Jeden svět v Louži byl od 3. 4. do 8. 4. 2018 v obchodním centru Nová Louže otevřen prostor, ve kterém se promítaly i některé úspěšné filmy z předchozích ročníků a filmy pro děti. Další součástí programu byl mimo jiné i vzdělávací workshop mladých mediků z organizace Loono. Návštěvníci se navíc mohli v promítací místnosti dozvědět informace o činnosti Nadačního fondu S námi je tu lépe!, realizovaných projektech a novém projektu roku 2018 na pořízení stabilometrické plošiny pro oddělení rehabilitace. Vstupné na tuto část festivalu bylo dobrovolné a bylo plně věnováno nadačnímu fondu Orlickoústecké nemocnice S námi je tu lépe! „Vnímáme nadační fond jako důležitou a smysluplnou aktivitu. Je pro nás propojením mezi nemocnicí a veřejností, je prostředkem, kdy si můžeme uvědomovat, že mít přímo ve svém městě kvalitní nemocnici je obrovská výhoda a není to samozřejmost. Je připomínkou toho, že neexistuje žádná kvalitní péče „zdarma“ a chceme-li kvalitu, je třeba nemocnici podporovat. Ceníme si a chceme podporovat každé vylepšení péče, o které se nadační fond snaží, proto jsme jej skrze náš festival podpořili již podruhé,“ dodal Petr Kulhavý, předseda sdružení SPOUSTI.

Při příležitosti otevření promítacího prostoru pro filmové fanoušky v obchodním centru Nová Louže se na místě setkali Josef Hájek, zástupce nadačního fondu S námi je tu lépe!, starosta města Ústí nad Orlicí Petr Hájek, zástupce obchodního družstva KONZUM Milan Hlavsa a pořadatel festivalu Petr Kulhavý, kteří si povídali o tom, co vše lze darovat a jak to dělat smysluplně i efektivně.

Organizátoři festivalu věnovali Nadačnímu fondu S námi je tu lépe! také část výtěžku z vybraného vstupného na divadelní vystoupení, které proběhlo 19. 4. 2018 v Roškotově divadle a zakončilo celý festival. Divadlo Sklep představilo publiku svoji inscenaci Besídka. Získané prostředky ze vstupného byly rozděleny mezi dobročinné projekty, které byly v uplynulých devíti letech na festivalu Jeden svět prezentovány a podpořeny.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak