Filip Kaloč přechází do seniorského fotbalu, zatím to považuje za svůj vrchol

Přiblížil se období, které je pro vývoj každého hráče mimořádně důležité. Přechodu z mládežnického fotbalu do mužského. Osmnáctiletý záložník Filip Kaloč se momentálně připravuje s A-týmem Baníku v Kroměříži a na vlastní kůži pociťuje rozdíly mezi mládežnickým a seniorským fotbalem. Opora reprezentační osmnáctky má za sebou první přípravný zápas s Ružomberokem a ve středu si nejspíš zahraje další. Proti Zlatým Moravcům.

Dostal jste se do výběru, s nímž trenér Bohumil Páník vyrazil na soustředění do Kroměříže. Jak to prožíváte?
Jsem spíše klidnější typ, ale tohle beru jako šanci přiblížit se svému snu. Tím snem je hrát někdy ligu za áčko Baníku. To, že mě trenér Páník vzal s áčkem na soustředění, je pro mě zatím nejvíc, co jsem v kariéře dokázal.

Na co především si teď mezi prvoligovými fotbalisty musíte zvyknout?
Je toho víc. Všechno je to samozřejmě o dost rychlejší. Silovější. Kluci jsou mnohem vyspělejší a zkušenější. A taky si nemůžu dovolit na tréninku nebo v kabině tolik mluvit, moje role je teď úplně jiná. Učím se a sbírám zkušenosti

Co únava po tréninku? Je větší, než na jakou jste býval zvyklý?
To docela určitě.

Jak vás přijali spoluhráči?
S některými se znám z dob, kdy oni působili v mládeži. Pokud jde o ty starší, čekal jsem to horší. (zasměje se) Samozřejmě vím, jaké hráče teď kolem sebe mám a co všechno už v kariéře dokázali. Ale musím říct, že z jejich strany cítím podporu. Cítil jsem ji i v tom zápase s Ružomberokem. Když se mi něco nepovedlo, pomohli mi. Žádné nadávky nepřišly. Zatím.

Jak jste se v tom utkání cítil?
Nějaká nervozita tam z mé strany určitě byla. A taky tam bylo z mé strany pár zbytečných ztrát. Fyzicky to bylo, myslím si, v pohodě, i když nějakou únavu z předchozího týdne jsme cítili. Ale to je příprava.

Trenér Bohumil Páník vás teď na každém tréninku nepochybně bedlivě sleduje. Jak se takovým tlakem vyrovnáváte?
Určitý tlak to je, ale nervózní z toho nejsem. Beru to jako šanci, chci si to místo v týmu vybojovat. Je jenom na mně, jak se ukážu. A tak to taky beru.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz