Filip Jícha se v Plzni rozloučil se svou házenkářskou kariérou

(Aktualizováno před )

V sobotu 16. června proběhl v Plzni na zimním stadionu poslední zápas plzeňského rodáka házenkáře Filipa Jíchy. Na rozlučkovou exhibici, na niž se sjely největší hvězdy světové házené, se přišlo podívat přes pět tisíc fanoušků. Házenkářská esa byla rozdělena do dvou týmu – španělského a německého, kde Jícha za své kariéry působil, tedy ve španělské Barceloně a německém Kielu. Zvítězila Barcelona 43:31. Rozlučkové show se za město Plzeň zúčastnil primátor Martin Zrzavecký a první náměstek Martin Baxa, kteří předali Filipu Jíchovi pamětní list a poděkovali mu za vynikající prezentaci města Plzně.

Filip Jícha na konci zápasu s dojetím prohlásil, že si takové rozloučení ani nepředstavoval, i když poslední zápas mu přinesl monokl pod okem a prasklý zub. Na exhibici vstřelily poslední dvě branky děti Filipa Jíchy, nejlepšího házenkáře světa roku 2010.

Zápasu v Plzni se zúčastnili nejlepší hráči házené – Kiril Lazarov, Victor Thomas či Gudjon Valur Sigurdson, z českých hvězd přijel Petr Štochl, Daniel Kubeč, Pavel Horák a další.

Připraven byl i bohatý doprovodný program plný aktivit pro děti a mládež, včetně výstavy trofejí házenkáře Jíchy v DEPO2015. Nechyběla ani autogramiáda.

Město Plzeň přispělo na poslední zápas Filipa Jíchy, který pořádala Asociace pro sport a fair play, částku jeden milion korun. Podle radního pro oblast podpory podnikání a sportu Petra Chvojky byl rozlučkový zápas Filipa Jíchy zcela mimořádnou sportovní akcí s evropským charakterem a 16. červen v Plzni byl největší exhibiční akcí v házené na území Evropy v tomto roce.

Filip Jícha byl v roce 2010 vyhlášen nejlepším házenkářem světa, je mnohonásobným vítězem ankety Házenkář České republiky a několikrát byl nejlepším střelcem ligy mistrů. Svoji kariéru ukončil v říjnu 2017, ze zdravotních důvodů.

Házená je v Plzni, městě sportu, sportem s bohatou historií i úspěchy a klub Talent Robstav – M.A.T. Plzeň již několikrát v posledních letech vyhrál extraligu.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz