Festival outdoorových filmů v Kotelně již podeváté

(Aktualizováno před )

Od 4. do 6. listopadu se v Music Clubu Kotelna zastaví putovní Mezinárodní festival outdoorových filmů. O úvodní besedu se v neděli odpoledne postará litomyšlský rodák Pavel Burda, který v letošním roce úspěšně vystoupal na vrchol hory Nanga Parbat.

Také v letošním roce zavítá do Litomyšle soutěžní putovní přehlídka Mezinárodní festival outdoorových filmů. Od 4. do 6. listopadu bude v Music Clubu Kotelna představeno celkem 36 soutěžních filmů z celkových 1289 přihlášených. Litomyšl tak bude jedním ze šedesáti míst v České a Slovenské republice, která letošní ročník festivalu hostí.
Stalo se již tradicí, že litomyšlské zastavení bývá odstartováno besedou. Ani letos tomu nebude jinak. Pavel Burda – rodák z Litomyšle – bude v neděli 4. listopadu od 14.00 vyprávět o výstupu na vrchol hory Nanga Parbat. Nanga Parbat se svými 8.126 metry představuje prubířský kámen nejnáročnějšího stylu lezení v Himalájích. Historie jeho dobývání je neuvěřitelně pestrá a krutá, dost možná jde o tu nejnebezpečnější „osmitisícovku“. Pavel společně s dalšími českými horolezci stanul na vrcholu hory před polednem 20. července letošního roku po předlouhých sedmnácti hodinách od chvíle, kdy opustili stan postavený ve výšce 7200m. Dalších 9 hodin jim trval návrat ke stanu a další tři dny sestup do základního tábora okořeněný padajícími lavinami, vytrvalým sněžením a naprostým vyčerpáním.
V neděli od 16.00 bude začínat první filmový blok, další vždy v 18.00 a 20.00 hodin. Stejná dramaturgie nás čeká i v pondělí 5. a v úterý 6. listopadu. Vstupenky budou stát 50 Kč a bude možné je zakoupit i v předprodeji v Knihkupectví Paseka.
Festival existuje šestnáct let a stal se nevětším putovním festivalem nejen v České republice, ale i ve světě. Na své si přijdou všichni, kdo se zajímají o sporty a outdoorovou tématiku, promítají se na něm dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale i cestopisné filmy. Letošní soutěžní filmy nás zavedou do 100 zemí světa. Diváci mají možnost nahlédnout do prostředí, kam se běžný smrtelník nedostane. Program a seznam filmů naleznete na www.outdoorfilms.cz/films/.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz