Festival Mácháč opět nezklamal – pokousaní policisté, přejetá ochranka a především drogový ráj

(Aktualizováno před )

Na konci léta se pravidelně do Doks na pláž Klůček sjíždějí příznivci taneční hudby, aby se zúčastnili každoročního festivalu. A také, aby se “sjížděli”…

Jenom během pátka a soboty řešili policisté v souvislosti s festivalem “Mácháč” kolem padesáti deliktů. Pětina z toho byla trestným činem.

Extáze, kokain, hašiš, ale především marihuana. Tak toto všechno nacházeli policisté u desítek účastníků festivalu. „Držení drog u dalších sedmi lidí policisté kvalifikovali jako přečin přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Za ten hrozí pachateli až jeden rok odnětí svobody,“ řekla mluvčí policie Ivana Baláková. U jedné ženy našli policisté 1,5 gramu kokainu, u dalších především tablety extáze.

Policie museli řešit i jiné delikty. Osmatřicetiletý muž z Prahy v opilosti projel do zákazu vjezdu, neodradily ho ani zátarasy. Poté při couvání najel do pracovnice bezpečnostní agentury a zranil jí. Při dechové zkoušce mu naměřili 1,36 promile. Muž se hájil tím, že nechtě posunul ovladač automatického řízení do nesprávné polohy a kvůli tomu se auto rozjelo. Podezřelý je v tuto chvíli v policejní cele. “Vyšetřovatel připravuje podklady pro jeho trestní stíhání pro přečiny ublížení na zdraví z nedbalosti ve stadiu pokusu, obecného ohrožení z nedbalosti rovněž ve stadiu pokusu a ohrožení pod vlivem návykové látky. Za to mu nyní hrozí až tříletý trest odnětí svobody,“ upřesnila mluvčí.

Ještě více promile naměřili policisté třicetileté ženě. Hodnoty přesahující číslovku dvě způsobily ženě stavy, v kterých napadala pořadatele a následně i pokousala policisty.

Samozřejmě tento festival není jenom o drogách a problémových lidech, ale především o hudbě. Letos na Mácháč zavítaly nizozemské dýdžejské hvězdy Hardwell a Armin van Buuren.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz