Festival Kmochův Kolín začal procházkou po Kolíně

Ve čtvrtek 7. června zahájila neformálně festival procházka po kolínských památkách, které se tradičně ujal starosta Vít Rakušan v historickém kostýmu. Prohlídku nejzajímavějších kolínských památek si nenechalo ujít cca 300 účastníků. Trasa vedla od kolínské radnice k chrámu sv. Bartoloměje, kde si přítomní mohli užít pohled na město z ochozu kostela. Procházka pokračovala do kolínské synagogy k zámku s možností návštěvy podzemí a končila na Kmochově ostrově. O hudební doprovod se postarala kapela Kolíňanka, která zde hrála i v navazující Otevřené ulici.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak