Search
Close this search box.

Festival Blik Blik přivítal 30 tisíc návštěvníků

Letošní čtvrtý ročník festivalu světla Blik Blik, který rozzářil v pátek 16. a v sobotu 17. března Plzeň, přilákal podle organizátorů zhruba 30 tisíc návštěvníků. Zájemce o světelnou podívanou neodradil páteční déšť ani sobotní sníh. Plno bylo i ve vnitřních expozicích v DEPO2015, Papírně i v kostele na Jiráskově náměstí.

Festival se tento rok soustředil především do čtvrti Slovany. Nejvíce návštěvníků zřejmě vidělo videomapping na budově gymnázia na Mikulášském náměstí, který si vzala na starost umělecká skupina Foton X a nazvala ho Velká přestávka. Hra světel vykouzlila vílu na stromě u Radbuzy a obarvila věž kostela na Jiráskově náměstí. Festival reflektoval i letošní oslavy sta let vzniku republiky. Projekce přebarvily Masarykovu základní školu, prezident se zjevoval na vodní mlze u Radbuzy, vše doplňovala animace připomínající zlomové okamžiky z historie státu.

V areálu DEPO2015 organizátoři připravili workshopy pro děti i hravé dospělé, kde si mohli vyrobit svítící pohlednice, masky a lucerny. Na nádvoří před dílnou Makerspace stála kovová deska, do níž si mohli nechat návštěvníci vyfrézovat motivy, které si sami navrhli.

Festival se v Plzni koná od roku 2015, kdy byla evropským hlavním městem kultury, a do ulic každoročně přiláká desítky tisíc lidí. Organizátorem je Plzeň 2015, institucionálním partnerem je město Plzeň, Plzeňský kraj, ministerstvo kultury, Městský obvod Plzeň 2 a CzechTourism. BLIK BLIK je první velkou akcí projektu Plzeň 2018, který pod titulem Kde domov můj připomíná po celý rok 2018 sté výročí vzniku republiky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient