FC Tempo Praha vyhrálo nad Slavojem Podolí 2:1

Generálka na ligovou sezónu se hrála za příznivějšího počasí než v uplynulých dnech a na zápas s Podolím si cestu našlo i více diváků.

Soupeř tak trochu vyčkával, co Tempo předvede, snažil se zodpovědně bránit a vyrážet do rychlých protiútoků, ale v prvním poločase se hrálo převážně v režii domácích. Dlouho ze své aktivity nemohli nic vytěžit, ale poté přišel úspěch. Geissler odcentroval na zadní tyč, Frei hlavičkou ještě uvolnil Čecha, který do prázdné branky skóroval – 1:0. Pak se soupeř dostal do ojedinělé akce, ze které byl rohový kop a Schwank si hlavičkou dopravil míč do vlastní sítě – 1:1. Vedení si Tempo na svou stranu mohlo strhnout po průniku Vltavského, ale ač byl držen oběma rukama, tak se penalta nepískala. Stejný hráč pak z přímého kopu orazítkoval břevno, v další šanci jej vychytal Vondrka a když neuspěl ani Barták a Frei s Čechem své možnosti prováhali, tak se šlo do kabin za remízového stavu. I když Podolí nezaznamenalo střelu na branku.

Po pauze už byli hosté aktivnější a Pacovský několikrát musel kontrolovat střely letící mimo tyče, nebo sám zasáhnout, ale domácí už neinkasovali. Naopak po akci aktivního Zimmermanna a jeho centru mířil přesně hlavičkující Netušil a FC Tempo vedlo 2:1. V aktivitě však moc nepokračovali a málo se dostávali za obranu Podolí. Šance domácích přišla až v závěru, ale neúspěšná. Přesto však FC Tempo Praha zdolalo v posledním zápase přípravy Slavoj Podolí 2:1.

Trenér Petr Vanko:
„Využili jsme ještě poslední možnost protočit sestavu, protože jsem potřeboval ještě odpověď na některé otazníky v sestavě, ale musím říct, že se mi jich příliš vyřešit nepodařilo. V zápase jsme se trochu přizpůsobili ospalému tempu a byli jsme málo aktivní ve hře za obranu soupeře. Chyběla mi větší dynamika v útočné fázi a tah na branku. Nyní nám zbývá pár dní do prvního mistráku, tak snad všechno vyladíme a zvládneme.“

FC Tempo Praha – AFK Slavoj Podolí Praha 2:1 (1:1)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.