Search
Close this search box.

FC Tempo Praha slavil 90. výročí založení

Oceněny byly legendy klubu, po celé odpoledne děti nadšeně hrály fotbal a program zakončil velkolepý ohňostroj.

Za krásného počasí, v kulisách sportujících dětí, bavících se rodičů a tónů kapely Rošáda, oslavilo Tempo dlouho očekávané 90. výročí založení klubu. Program odstartoval už dopoledne posledními mistrovskými zápasy dorostenců – U19 porazila Vyšehrad 2:1 na pokutové kopy, U17 stejného soupeře rozstřílela 8:0, a parádně tak zakončila mistrovskou sezónu v divizi.

Mezitím se na umělé trávě rozběhlo „mistrovství světa“, ve kterém neuvěřitelných 6 hodin s drobnými přestávkami soupeřila v 16 týmech téměř stovka Tempáků z kategorií U7 až U15. Nešlo ani tak o skóre a vítězství, ale hlavně o přátelství mezi našimi hráči, spolupráci starších a mladších a radost ze hry. Té bylo opravdu hodně a všichni si zaslouží obrovskou pochvalu za své nadšení, stejně jako rozhodčí z řad dorostenců.

Svůj turnaj, byť s účastí pouze čtyř týmů, měli i rodiče a přátelé klubu a týmy ročníků 2003, 2004, 2009 a Starou gardu je třeba za výkony na malé umělce rovněž pochválit. Kdo z rodičů sportovat nechtěl nebo nemohl, bavil se podél hřiště nebo sledoval zápas béčka, které porazilo tenisovým výsledkem 6:4 rezervu Braníka a zajistilo si na poslední chvíli postup do I.A třídy.

Po šestnácté hodině odstartoval společenský program, v rámci kterého Tempu přišel pogratulovat místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovařík nebo místopředseda Pražského fotbalového svazu Michal Fischer. Došlo i na společný přípitek a dort. Jedním z vrcholů dne bylo uvedení prvních pěti členů do Klubu legend FC Tempo Praha: Karel Hrdlic, Milan Žovinec, Karel Kounovský, Michal Juda a Pavel Tetliak.

Na závěr programu proběhla z Tempáckých plesů oblíbená tombola, jejíž výtěžek jde na podporu Vládi Mikuláše, který svoji fotbalovou kariéru začínal na Tempu a bojuje se zákeřnou nemocí ALS. Mezi cenami byly kromě našich upomínkových předmětů třeba podepsané dresy Tomáše Vaclíka z Basileje, Vladimíra Daridy z Herthy nebo poukaz na zájezd od hlavního partnera klubu, společnosti Fly United.

Podařenou tečkou za narozeninovým dnem byl šestiminutový ohňostroj, který za zvuků hymny Tempa rozzářil oblohu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient