FC Baník sestřelil Třinec tři vteřiny před koncem zápasu

Přesně tři vteřiny zbývaly do konce utkání futsalové 2. ligy – východ mezi futsalisty Baníku Ostrava a SKP Ocel Třinec. Zápas směřoval k remízovému výsledku 3:3, jenže hostující hráči se při hře bez brankáře dopustili osudové chyby, kterou domácí Martin Galus bezezbytku potrestal. A aby těch trojek nebylo málo, byl to jeho třetí gól v utkání, což kvitovali nejen přítomní fanoušci Baníku, ale i pokladník v domácí kabině.
Baník do utkání vstupoval jen tři dny po porážce v dohrávaném utkání v Opavě a bylo jasné, že některé šrámy se zkrátka nestihnou doléčit. V domácí hale však chtěl rozhodně bodovat, a to i přes absenci několika hráčů, včetně nejlepšího střelce v dosavadním průběhu sezóny, Denise Dziuby. Jeho role se však v sobotním večeru dokonale zhostil Martin Galus, který otevřel střelecký účet utkání už ve druhé minutě. Hosté poté dvěma brankami kanonýra Lukáše Barona skóre otočili, ale v poslední minutě první půle dokázal Baník vyrovnat díky vlastnímu gólu po nástřelu Václava Potůčka.
Ve druhé půli domácí opět strhli vedení na svou stranu, když ve 24. minutě po rohovém kopu vstřelil svůj druhý gól večera Martin Galus, ale jen o dvě minuty později bylo po brance Davida Kantora opět srovnáno. Poté se střelci na obou stranách odmlčeli až do úplného závěru. Když už vše nasvědčovalo tomu, že se oba týmy rozejdou smírně, dostal se míč po třinecké chybě k nohám Martina Galuse, který jej tři sekundy před závěrečnou sirénou poslal do prázdné branky hostů.
Ano, vzhledem ke zbývajícímu času na světelné tabuli a zbytečné chybě soupeře můžeme říct, že to bylo šťastné vítězství. Ale na druhou stranu, při vzpomínce například na pohárové vypadnutí v Jeseníku gólem v poslední sekundě prodloužení je třeba dodat, že si i naši hráči zasloužili, aby se štěstí konečně taky přiklonilo na jejich stranu. A dnes tomu šli svým přístupem rozhodně naproti.