Search
Close this search box.

FC Baník Ostrava porazil na úvod přípravy Ružomberok 1:0

Vítězstvím 1:0 skončilo první přípravné utkání Baníku v nové sezoně. Slezský celek ho sehrál v Bolaticích proti šestému týmu slovenské ligy z minulé sezony – MFK Ružomberok. Vítězný gól vstřelil v 75. minutě Milan Jirásek.

Přátelská utkání, příprava, Bolatice, so 23.6. , stadion: Bolatice, diváci: 500
FC BANÍK OSTRAVA – MFK RUŽOMBEROK 1:0 (0:0) MFK Ružomberok

Branka: 75. Jirásek. Rozhodčí: Dubravský.

FC Baník Ostrava: Budinský (46. Lapeš) – Pazdera (61. Bolf), Šindelář (46. Stronati), Azackij (46. Pokorný), Fleišman (61. de Azevedo) – Bolf (31. Mešaninov), Kaloč (31. Willwéber), Hrubý(61. Kaloč), de Azevedo (31. Jirásek) – Macej (61. O. Šašinka), O. Šašinka (31. J. Šašinka).

MFK Ružomberok: Macík – Kunca (60. Ondrek), J. Maslo, Čurma (80. Kmeť), Madleňák (60. Kupec) – Qose (60. Brenkus), Kostadinov (60. Jedinák), Takáč (60. Čapek) – Daniel (60. Gerec), R. Kružliak (46. Gešnábel), Gal Andrezly (46. Díl).

Bez několika hráčů, kteří v minulé sezoně tvořili základ týmu, nastoupil Baník proti slovenskému soupeři na dobře upraveném bolatickém hřišti. Hned v úvodních minutách přestáli Ostravané velkou šanci soupeře, která skončila střelou těsně vedle branky Viktora Budinského. Pak se ale hra vyrovnala a Baník se stále více tlačil dopředu. Největší šanci první půle si vypracoval ve 41. minutě, kdy se po přímém kopu Roberta Hrubého dostal do velmi dobré pozice Jakub Šašinka. Přestřelil.

Také po přestávce se do dobrých střeleckých pozic dostaly oba týmy, Baník tu svou v 75. minutě využil. Jakub Pokorný dobře přečetl úmysl soupeře, získal míč a jeho vynikající přihrávka vysunula do gólové šance Milana Jiráska. Ten s ní naložil velmi zkušeně. Napálil míč nechytatelně do brány Ružomberoku. V poslední minutě mohl ještě zvýšit Jakub Bolf, s míčem na noze běžel sám na branku soupeře, šanci ale neproměnil.

Baník v utkání kromě hráčů širšího kádru testoval i slovenského záložníka Willwébra, který ale v týmu pokračovat nebude.

BOHUMIL PÁNÍK: „Chtěli jsme vidět některé hráče v zápasu, který je jiný než trénink. V tomto směru zápas splnil účel. Soupeř byl velice dobrý, chtěl konstruovat hru. Hra se místy hodně přelívala. Přineslo nám to důležité poznatky, jsem spokojený.“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient