Search
Close this search box.

Favorité ligy mají zatím plný počet bodů. Ani Plzeň nezaváhala

Sparta se Slavií mají po dvou kolech plný počet bodů. Jejich sok v boji o titul Plzeň se nechtěla nechat v dohrávce zahanbit a také se jí povedlo vyhrát. S Libercem to však neměla vůbec jednoduché…

Plzeň – Liberec 1:0 (0:0)

Liberečtí hráči nastoupili do utkání s pocitem, že když náhodou nezískají ani bod, žádná ostuda to nebude. Možná takováto lehká uvolněnost je dostala do první velké šance zápasu. Pešek běžel sám na brankáře Kozáčika, ale finální fázi nezvládl moc dobře a trefil jen gólmana.
Do konce první půle diváci, kterých přišlo přes deset tisíc, moc šancí neviděli. Spíše jen takové náznaky a to ze strany domácích hráčů (Hrošovský, Řezníček).
Podobná situace byla i na začátku druhého poločasu, plzeňští fotbalisté (Petržela, Pernica) se dostávali do příležitostí, ale zakončení tomu stále chybělo.
Až přišla 61. minuta a po akci Kopic, Čermák se míč dostal ke Krmenčíkovi a ten elegantně přehodil vyběhnutého gólmana Hladkého -1:0.
Za tři minuty mohl zvýšit Kopic, ale jeho střelu zastavila tyč.
Domácí stupňovali svůj tlak, chtěli přidat pojišťující gól, ale ani Čermák, ani Chorý úspěšní nebyli.
Plzni to však vadit nemuselo, protože si vedení udržela až do konce.

Branky: 61. Krmenčík
Karty: 10. Kačaraba (LIB), 57. Mara (LIB), 90+1. Koscelník (LIB)

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hubník, Pernica, Limberský – M. Petržela (72. Zeman), Hořava, Hrošovský, J. Kopic – Krmenčík (81. Chorý), Řezníček (46. Čermák).
FC Slovan Liberec: Hladký – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Kerbr – Breite – Pešek, Ševčík (80. Mashike Sukisa), Mara (71. Nešický), Potočný (63. Koscelník) – Pázler.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient