Fantazie! České biatlonistky dosáhly ve štafetě na třetí místo

Dva roky museli biatlonoví fanoušci čekat, až opět uvidí naši ženskou štafetu ve Světovém poháru na medailových stupních. Dneska se to v německém Oberhofu povedlo díky parádním výkonům Markéty Davidové a Evy Puskarčíkové. Ke třetímu místu nám pomohly kiksy některých týmů (především Itálie), ale to k nevyzpytatelnému biatlonu patří.

Do prvního úseku vjížděla Lucie Charvátová, která zastřílela bez chyby první položku, stojka se jí ale nepovedla a musela na jedno trestné kolo. V tu chvíli by si nikdo nevsadil, že bychom mohli bojovat o medaile.
Na druhý úsek nastoupila Veronika Vítková, která ani nijak zvlášť neztratila, zároveň štafetu do popředí také nedostala. Nadále se totiž trápí s běžeckou formou.
Pak však přišlo úžasné vystoupení našich dvou zbylých závodnic.
Benjamínek týmu Markéta Davidová ani jednou nechybovala, navíc měla slušnou běžeckou formu, dík čemuž předávala Evě Puskarčíkové na šestém místě. I ona parádně zastřílela a už po první položce byla třetí! Toto umístění udržela až do cíle, i když už se zdálo, že jí předhoní norská závodnice.

„Byl to závod, který přinesl spoustu zvratů. Rozhodlo i to, že jsme nakonec měli jen šest dobíjení. Tak do půlky jsem ale byl dost nervózní, naštěstí pak ohromnou práci odvedla Makule (Davidová), která nás posunula hodně dopředu a smekám svou promočenou čepici před Evíkem (Puskarčíková), jak zvládla střelbu pod tlakem i ten poslední kilometr na lyžích. Věřili jsme ji na závěrečný úsek a nezklamala,“ řekl v České televizi asistent trenéra Jiří Holubec.

SP v biatlonu v Oberhofu – štafety:

Ženy (4×6 km): 1. Rusko (Pavlovová, Vasilevová, Kuklinová, Jurlovová-Perchtová) 1:18:46,3 (0 trestných okruhů + 8 dobíjení), 2. Německo (Horchlerová, Hildebrandová, Preussová, Herrmannová) -33,5 (2+10), 3. ČR (Charvátová, Vítková, Davidová, Puskarčíková) -36,7 (1+6), 4. Norsko -50,6 (0+9), 5. Francie -1:08,4 (3+15), 6. Slovensko -2:45,0 (3+11).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak