Search
Close this search box.

„Fanoušci“ Sparty a Slavie jsou nepoučitelní. Kluby musí za jejich nevhodné chování zaplatit mastné pokuty

Pokladníci pražských fotbalových klubů si musí přichystat 300 tisíc korun. Takovouto částku slavným „S“ vyměřila Disciplinární komise za nevhodné chování jejich fandů při pražském derby, které se konalo v neděli v Edenu (1:1).

Hlavními důvody k pokutám byly nevhodné pokřiky a používání pyrotechniky.

I když severní tribuna v Edenu byla v podmínce za předešlé excesy (vulgární urážky karvinského trenéra Františka Straky a libereckého gólmana Filipa Nguyena), disciplinárka tento „kotel“ pro další zápasy neuzavřela. „Disciplinární komise neshledala důvod pro proměnění podmínky k trestu uzavření sektorů na tribuně Sever. Tato podmínka byla uložena za jiný disciplinární přečin, než který fanoušci Slavie spáchali při derby,“ uvedl předseda disciplinární komise Richard Baček v tiskové zprávě.

Takže při dalším pražském derby (příští středu se Sparta se Slavii střetnou v Mol cupu) mohou „fandové“ dál vesele řádit, protože oni ty pokuty platit nebudou…
„Derby 24.4.2019 bude pred fanousky obou klubu. DK potrestala Slavii vysokym financnim trestem 300.000 Kc, ale nesahla k uzavreni sektoru TS (ani hostujiciho klubu). Derby si to zaslouzi!“
uvedl k tomu na twitteru šéf Slavie Jaroslav Tvrdík. I sparťané tak budou moci zaplnit svůj prostor vymezený pro hostující fanoušky.

Oba kluby musely za svoje fandy platit pokuty už při podzimním derby. Sparta tehdy dostala pokutu 130 tisíc korun a „Sešívaní“ 100 tisíc.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient