„Fanoušci“ Sparty a Slavie jsou nepoučitelní. Kluby musí za jejich nevhodné chování zaplatit mastné pokuty

Pokladníci pražských fotbalových klubů si musí přichystat 300 tisíc korun. Takovouto částku slavným „S“ vyměřila Disciplinární komise za nevhodné chování jejich fandů při pražském derby, které se konalo v neděli v Edenu (1:1).

Hlavními důvody k pokutám byly nevhodné pokřiky a používání pyrotechniky.

I když severní tribuna v Edenu byla v podmínce za předešlé excesy (vulgární urážky karvinského trenéra Františka Straky a libereckého gólmana Filipa Nguyena), disciplinárka tento „kotel“ pro další zápasy neuzavřela. „Disciplinární komise neshledala důvod pro proměnění podmínky k trestu uzavření sektorů na tribuně Sever. Tato podmínka byla uložena za jiný disciplinární přečin, než který fanoušci Slavie spáchali při derby,“ uvedl předseda disciplinární komise Richard Baček v tiskové zprávě.

Takže při dalším pražském derby (příští středu se Sparta se Slavii střetnou v Mol cupu) mohou „fandové“ dál vesele řádit, protože oni ty pokuty platit nebudou…
„Derby 24.4.2019 bude pred fanousky obou klubu. DK potrestala Slavii vysokym financnim trestem 300.000 Kc, ale nesahla k uzavreni sektoru TS (ani hostujiciho klubu). Derby si to zaslouzi!“
uvedl k tomu na twitteru šéf Slavie Jaroslav Tvrdík. I sparťané tak budou moci zaplnit svůj prostor vymezený pro hostující fanoušky.

Oba kluby musely za svoje fandy platit pokuty už při podzimním derby. Sparta tehdy dostala pokutu 130 tisíc korun a „Sešívaní“ 100 tisíc.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!