Fanoušci rozhodli, na Eurovizi nás bude zastupovat kapela Lake Malawi

Po loňském šestém místě Mikolase Josefa v Eurovizi se o této hudební soutěži začalo u nás více mluvit. To se i projevilo v počtu hlasujících, kteří měli důležité slovo v tom, kdo nás letos bude na Eurovizi zastupovat. Letos jich hlasovalo dvakrát více než vloni.

Do národního kola bylo vybráno osm interpretů (Hana Barbara, Barbora Mochowa, Tomáš Boček, Pam Rabbit, kapela Lake Malawi s Albertem Černým v čele, Andrea Holá, Jakub Ondra a Jara Vymer), z kterých měli fanoušci a porota zvolit toho, kdo nás bude reprezentovat na letošní Eurovizi, která se koná v květnu v izraelském Tel Avivu.

Porotu, která byla složená napři i z dřívějších zahraničních účastníků Eurovize, nejvíce oslovila Barbora Mochowa, větší váhu však měly hlasy fanoušků, kterým se nejvíce líbila píseň Friend of a Friend od skupiny Lake Malawi.

„Chci poděkovat fanouškům a všem, kteří nám fandili. Pro mě je to mega splněný sen. Než jsme se přihlásili do Eurovize, nevěděl jsem, co se sebou dělat. Tohle je možná odrazový můstek do celého světa,“ řekl po oznámení frontman kapely Albert Černý. Je pravda, že tato kapela měla výhodu v tom, že ze soutěžících interpretů je jednoznačně nejznámnější.

Těžko však odhadovat, jaké má tato kapela ze severní Moravy šance. Naopak už je jisté, že příští rok bude národní kolo ještě více představeno veřejnosti. „Příští rok uděláme národní kolo jako velkou show. Chystáme to už teď a doufáme, že připravíme událost na světové úrovni,“ oznámil kreativní producent Jan Potměšil, který podotkl, že letošní kvalita poslaných skladeb byla tak vysoká, že do finále poslali ne šest, ale osm interpretů. „Loňský úspěch Mikolase Josefa, který se po šestém místě ve finále v Lisabonu stal v zahraničí nejposlouchanějším českým interpretem všech dob, způsobil obrovský nárůst zájmu o soutěž v Česku,“ dodal Potměšil.

Foto: Radio Proglas

Scroll to Top
Web spravuje Webklient