Fanoušci posunuli Vítkovice do kontaktu s evropskou dvacítkou

Z 50. pozice v minulé sezoně na 22. letos. Takový je skok Vítkovic v celoevropském žebříčku návštěvnosti hokejových klubů v sezoně 2017/2018. Ostravské publikum poprvé od roku 1998 atakovalo sedmitisícovou metu v průměru domácích zápasů.

Mezinárodní hokejová federace IIHF sestavuje každý rok žebříček návštěvnosti jednotlivých evropských hokejových klubů – KHL nevyjímaje. Směrodatnými čísly jsou data po základní části jednotlivých soutěží. Zatímco česká Extraliga je jako celek až na pátém místě mezi jednotlivými ligami, samostatné české kluby se dostaly hodně vysoko.

Obrovský skok zaznamenaly Vítkovice. S průměrnou návštěvností domácích zápasů 6 986 fanoušků se přiblížily bájné metě 7000 diváků na utkání, kterou naposledy překonaly v roce 1998. Znatelný nárůst návštěvnosti domácích zápasů katapultoval ostravský celek na 22. pozici v celkovém hodnocení! Přitom v minulé sezoně se Vítkovice umístily na 50. příčce.

Evropský triumf, alespoň co do návštěvnosti, obhájil opět nepřekonatelný švýcarský SC Bern, který s průměrnou návštěvností 16 371 diváků na zápas jasně udává tempo celému kontinentu. Druhý skončil ruský SKA Petrohrad s průměrem 11 847 diváků na zápas. Nejlepším českým klubem je 10. Sparta Praha s průměrem 8 708 diváků.

Se získanými daty od jednotlivých klubů se dá sestavit také žebříček návštěvnosti samostatných lig. Díky Bernu se na čele drží Švýcarská National League, následovaná ruskou KHL a německou DEL. Před 5. Extraligu se propašovala i švédská SHL.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient