Search
Close this search box.

Falešný kontrolor elektřiny obral ženu o 14 tisíc korun

Na tísňovou linku 156 zavolala tento týden osmašedesátiletá žena se slovy, že se stala obětí podvodu. Přivolaným strážníkům řekla, že u ní doma zazvonil muž, který se představil jako kontrolor elektřiny a poté, co ho žena pozvala dál, požadoval za svou práci dva tisíce korun. Seniorka mu údajně zaplatila i přesto, že se jí neprokázal žádným dokladem. Poté ji požádal o spolupráci při kontrole elektřiny, během chvíle ale z domu v nestřežený okamžik odešel. To bylo seniorce podezřelé a zanedlouho tak prý zjistila, že jí chybí 14 000 Kč, které měla v domě schované. Po muži okamžitě začaly pátrat okolní autohlídky, nebylo ho už ale možné dohledat. Na místo přijela také republiková policie, která si případ převzala pro podezření z trestného činu.

Při kontrole domácností by měli být lidé obezřetní a vždy požadovat po kontrolorovi prokázání dokladem. V případě pochybností o osobě provádějící kontrolu se lidé mohou obrátit na kontaktní linky energetických a vodárenských společností.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient