Search
Close this search box.

Fake news SPD šíří falešnou kartu STB “agenta” Fialky – budoucího premiéra Petra Fialy

Petr Fiala (SPOLU - ODS) čelí další dezinformační kampani. Po sociálních sítích koluje zfalšovaná karta, jež má dokazovat, že byl agentem komunistické tajné bezpečnosti. Podivuhodné na ní je, nejenom zjevný rozdíl mezi použitým písmem pro jméno a přezdívku agenta a ostatním původním tiskem. Podle karty, kterou na Twitteru šíří fanoušek SPD pod přezdívkou Čabo Čabovič, dostal budoucí český premiér krycí jméno Fialka.

Petr Fiala (SPOLU – ODS) čelí další dezinformační kampani. Po sociálních sítích koluje zfalšovaná karta, jež má dokazovat, že byl agentem komunistické tajné bezpečnosti. Podivuhodné na ní je, nejenom zjevný rozdíl mezi použitým písmem pro jméno a přezdívku agenta a ostatním původním tiskem. Podle karty, kterou na Twitteru šíří fanoušek SPD pod přezdívkou Čabo Čabovič, dostal budoucí český premiér krycí jméno Fialka.

Falešná karta “agenta” Fialky

Další zjevný nesmysl je, že by měl být naverbován ve stejný den, jako dosluhující Andrej Babiš. A to dokonce na stejný odbor a součást StB. Spíš to svědčí o tom, že nějaký kreativní dezinformátor použil originální kartu právě Andreje Babiše a jednoduše ve Photoshopu přespal jméno a přezdívku. Dokonce tam nechal i oblast působení agenta – zahraniční obchod. Tedy právě oblasti, kde se pohyboval agent Bureš.

Absurdní je, že v tu dobu chodil Petr fiala ještě na střední školu. Těžko by tedy na Slovensku podpisoval spolupráci a už vůbec ne s příslušníky tajné policie specializující se na kontrarozvědku a zahraničí.

Originál – výřez, který falsifikátor stáhl zřejmě z tohoto článku
Originál statistické karty StB z 80. let minulého století, která se našla ve slovenském Ústavu paměti národa (ÚPN). Ten spravuje písemnosti po Státní bezpečnosti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient