Fake news SPD šíří falešnou kartu STB “agenta” Fialky – budoucího premiéra Petra Fialy

Petr Fiala (SPOLU - ODS) čelí další dezinformační kampani. Po sociálních sítích koluje zfalšovaná karta, jež má dokazovat, že byl agentem komunistické tajné bezpečnosti. Podivuhodné na ní je, nejenom zjevný rozdíl mezi použitým písmem pro jméno a přezdívku agenta a ostatním původním tiskem. Podle karty, kterou na Twitteru šíří fanoušek SPD pod přezdívkou Čabo Čabovič, dostal budoucí český premiér krycí jméno Fialka.

Petr Fiala (SPOLU – ODS) čelí další dezinformační kampani. Po sociálních sítích koluje zfalšovaná karta, jež má dokazovat, že byl agentem komunistické tajné bezpečnosti. Podivuhodné na ní je, nejenom zjevný rozdíl mezi použitým písmem pro jméno a přezdívku agenta a ostatním původním tiskem. Podle karty, kterou na Twitteru šíří fanoušek SPD pod přezdívkou Čabo Čabovič, dostal budoucí český premiér krycí jméno Fialka.

Falešná karta “agenta” Fialky

Další zjevný nesmysl je, že by měl být naverbován ve stejný den, jako dosluhující Andrej Babiš. A to dokonce na stejný odbor a součást StB. Spíš to svědčí o tom, že nějaký kreativní dezinformátor použil originální kartu právě Andreje Babiše a jednoduše ve Photoshopu přespal jméno a přezdívku. Dokonce tam nechal i oblast působení agenta – zahraniční obchod. Tedy právě oblasti, kde se pohyboval agent Bureš.

Absurdní je, že v tu dobu chodil Petr fiala ještě na střední školu. Těžko by tedy na Slovensku podpisoval spolupráci a už vůbec ne s příslušníky tajné policie specializující se na kontrarozvědku a zahraničí.

Originál – výřez, který falsifikátor stáhl zřejmě z tohoto článku
Originál statistické karty StB z 80. let minulého století, která se našla ve slovenském Ústavu paměti národa (ÚPN). Ten spravuje písemnosti po Státní bezpečnosti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.