Search
Close this search box.

Extraliga svitavských kadetů začala prvním kolem

Úvodní rozřazovací kolo letošního ročníku extraligy kadetů nás nasměrovalo do Prahy, přesněji do Ruzyně a následně pak do haly Lužiny, kde sídlí tým Lvů Praha (dříve ČZU Praha). Dalšími členy skupiny B byly týmy VK Ostrava, Proseka a Kolína.

Počátek cesty poznamenal jeden nenabitý telefon a opožděný odjezd a následně i příjezd do Prahy, že jsme do prvního zápasu doslova naskočili přímo z aut. Rčení, že do stejné řeky dvakrát nevstoupíš se nám tento den bohužel nepotvrdilo. První soupeř byl stejný jako v loňském ročníku – Kolín, bohužel i výsledek byl stejný – porážka 1:3. Příčinu lze hledat v nezvládnutých koncovkách setů.

Sobota byla ve znamení cestování. Protože domácí tým kromě kadetské extraligy pořádal i zápas 1.ligy i extraligy můžů, byla jejich domovská hala neustále v permamenci a tak se část zápasů odehrála i v náhradní hale TJ Ruzyně. Náš tým zde odehrál právě první zápas s Kolínem, poté jsme se přesunuli do haly Lužiny k utkání s domácím týmem. Domácí byli v tomto utkání favoritem, kluci však nebyli odevzdaným soupeřem a v prvních dvou setech nedali svoji kůži zadarmo, třetí plně ovládli Lvi a zvítězili 3:0.

O večerní program po dobré večeři v nové restauraci přímo na hale (s luxusním výhledem na palubovku) se postaral zápas etrxaligy můžů mezi domácími Lvi a dosud vedoucímem týmem ligy z Ústí nad Labem. Výborný a bojovný zápas s dramatickými koncovkami (ve třech setech ze čtyř potřeboval vítěz více než 25 bodů). Zápas měl i „svitavskou“ stopu, za svůj výborný výkon získal po zásluze cenu pro nejlepšího hráče Marek Šluk Šulc.

Neděle začínala klíčovým utkáním s Prosekem. Kluci do zápasu vlétli a první set soupeře rychle přejeli, druhý set se soupeř oklepal, začal klást odpor a úvod komplikovala i naše představa, že vše půjde samo, v koncovce se ale naši borci probudili a zvládli ji úspěšně, třetí set byl do své poloviny vyrovnaný, pak však „odešli“ soupeřovi klíčoví hráči a my se mohli radovat z první extraligové výhry.

Po pětihodinové pauze nás čekal silný tým z Ostravy. Svou převahu ukazovali už při rozcvičení, ale naši borci se nezalekli a dokázali rivalovi oplácet bodové akce. V závěrečném setu už nám přece jen začali docházet síly a Ostrava jej ovládla a získala tři body za vítězství 3:0.

Jako důležitý se kromě vítězství nad Prosekem ukázal i vyhraný set v souboji s Kolínem, který nás posunul v druhém kole do třetí „pětky“, takže plán lze považovat splněný.

S bejkem na prsou v Praze bojovali: Bohatec Petr, Jarůšek Petr, Klika Jakub, Maruš David, Pelíšek Antonín, Roubal Jiří, Smolák Bedřich, Svojanovský Jan, Švihel Vojtěch, Toman Matyáš, Vyskočil Jan, Žižka Jakub.

Výsledná tabulka 1.kola naší skupiny: http://www.cvf.cz/souteze/soutez/?soutez=ex-kti&skupina=ex-kti-1b

Soupeři v 2.kole (skupina 2C) nám budou týmy Českých Budějovic, Zlína, Beskyd a České Třebové. O pořadateli této části se teprve rozhodne. Cíl pro další kolo je udržet se v této skupině, tzn. obsadit 3.místo ve skupině (do 4.skupiny sestupují týmy na 4. a 5.místě), v hlavě však máme také možnost postup, která znamenala skončit nejhůře na 2.místě či skupinu vyhrát. Zda se nám to povedlo se dozvíte 11.listopadu, neboť druhé kolo se uskuteční o víkendu 17. a 18.listopadu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient