Extraliga svitavských kadetů začala prvním kolem

Úvodní rozřazovací kolo letošního ročníku extraligy kadetů nás nasměrovalo do Prahy, přesněji do Ruzyně a následně pak do haly Lužiny, kde sídlí tým Lvů Praha (dříve ČZU Praha). Dalšími členy skupiny B byly týmy VK Ostrava, Proseka a Kolína.

Počátek cesty poznamenal jeden nenabitý telefon a opožděný odjezd a následně i příjezd do Prahy, že jsme do prvního zápasu doslova naskočili přímo z aut. Rčení, že do stejné řeky dvakrát nevstoupíš se nám tento den bohužel nepotvrdilo. První soupeř byl stejný jako v loňském ročníku – Kolín, bohužel i výsledek byl stejný – porážka 1:3. Příčinu lze hledat v nezvládnutých koncovkách setů.

Sobota byla ve znamení cestování. Protože domácí tým kromě kadetské extraligy pořádal i zápas 1.ligy i extraligy můžů, byla jejich domovská hala neustále v permamenci a tak se část zápasů odehrála i v náhradní hale TJ Ruzyně. Náš tým zde odehrál právě první zápas s Kolínem, poté jsme se přesunuli do haly Lužiny k utkání s domácím týmem. Domácí byli v tomto utkání favoritem, kluci však nebyli odevzdaným soupeřem a v prvních dvou setech nedali svoji kůži zadarmo, třetí plně ovládli Lvi a zvítězili 3:0.

O večerní program po dobré večeři v nové restauraci přímo na hale (s luxusním výhledem na palubovku) se postaral zápas etrxaligy můžů mezi domácími Lvi a dosud vedoucímem týmem ligy z Ústí nad Labem. Výborný a bojovný zápas s dramatickými koncovkami (ve třech setech ze čtyř potřeboval vítěz více než 25 bodů). Zápas měl i „svitavskou“ stopu, za svůj výborný výkon získal po zásluze cenu pro nejlepšího hráče Marek Šluk Šulc.

Neděle začínala klíčovým utkáním s Prosekem. Kluci do zápasu vlétli a první set soupeře rychle přejeli, druhý set se soupeř oklepal, začal klást odpor a úvod komplikovala i naše představa, že vše půjde samo, v koncovce se ale naši borci probudili a zvládli ji úspěšně, třetí set byl do své poloviny vyrovnaný, pak však „odešli“ soupeřovi klíčoví hráči a my se mohli radovat z první extraligové výhry.

Po pětihodinové pauze nás čekal silný tým z Ostravy. Svou převahu ukazovali už při rozcvičení, ale naši borci se nezalekli a dokázali rivalovi oplácet bodové akce. V závěrečném setu už nám přece jen začali docházet síly a Ostrava jej ovládla a získala tři body za vítězství 3:0.

Jako důležitý se kromě vítězství nad Prosekem ukázal i vyhraný set v souboji s Kolínem, který nás posunul v druhém kole do třetí „pětky“, takže plán lze považovat splněný.

S bejkem na prsou v Praze bojovali: Bohatec Petr, Jarůšek Petr, Klika Jakub, Maruš David, Pelíšek Antonín, Roubal Jiří, Smolák Bedřich, Svojanovský Jan, Švihel Vojtěch, Toman Matyáš, Vyskočil Jan, Žižka Jakub.

Výsledná tabulka 1.kola naší skupiny: http://www.cvf.cz/souteze/soutez/?soutez=ex-kti&skupina=ex-kti-1b

Soupeři v 2.kole (skupina 2C) nám budou týmy Českých Budějovic, Zlína, Beskyd a České Třebové. O pořadateli této části se teprve rozhodne. Cíl pro další kolo je udržet se v této skupině, tzn. obsadit 3.místo ve skupině (do 4.skupiny sestupují týmy na 4. a 5.místě), v hlavě však máme také možnost postup, která znamenala skončit nejhůře na 2.místě či skupinu vyhrát. Zda se nám to povedlo se dozvíte 11.listopadu, neboť druhé kolo se uskuteční o víkendu 17. a 18.listopadu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak