Search
Close this search box.

Extraliga dorostu má v sezóně 2018/2019 nový systém

Po reorganizaci mládežnických soutěží se již nebudou hrát dvě dorostenecké soutěže, ale pouze jediná, a to pod názvem ELIOD extraliga dorostu. Hrát ji budou hráči ročníků 2003 a 2004 a mezi třicítkou účastnících se týmů samozřejmě nebudou chybět ani mladí sparťané. Ty trenérsky povede dvojice sparťanských legend Richard Žemlička a Pavel Šrek. Hracími dny jsou čtvrtek a sobota.

Dorosteneckou extraligu bude hrát 30 týmů, které jsou na první část ročníku 2018/2019 rozděleny do tří desetičlenných skupin (Západ, Střed a Východ). V těch se střetnou každý s každým dvoukolově, a odehrají tedy 18 utkání. Čtyři nejlepší týmy z každé skupiny poté vytvoří dvě šestičlenné skupiny A a B, kam si nepřenášení body získané z první části sezony. Zbývající celky dále pokračují ve třech, nyní již také šestičlenných skupinách C, D a E.

Ve všech pěti skupinách je čeká dalších dvacet utkání, střetnou se s každým soupeřem dvakrát doma a dvakrát venku. Do vyřazovacích bojů postupují všechny týmy ze skupin A a B, k nimž se přidají vítězové skupin C, D a E a nejlepší celek z druhých míst. Tyto tým tvoří závěrečnou šestnáctku týmů pro play off. To se hraje ve dvou oddělených částech Západ a Východ, ve kterých se odehrají čtvrtfinálové a semifinálové série hrané na dvě vítězná utkání. Z těchto bojů vzejdou čtyři nejlepší týmy, které se sjedou k vyvrcholení soutěže v podobě dvou semifinálových utkání, finále a duelu o bronzové medaile.

I zde, stejně jako v extralize juniorů, platí novinka v podobě prodloužení a případných samostatných nájezdů v každém utkání. Pokud jeden z týmů zvítězí v základní hrací době, získá tři body a následovat bude prodloužení a případné nájezdy o bonusový čtvrtý bod. Pokud nebude vítěz v základní hrací době znám, dojde pouze na jedno prodloužení či nájezdy, a týmy si tak rozdělí klasické tři body.

S kým se sparťané střetnou ve skupině Západ?
HC Plzeň 1929
HC Litvínov
Piráti Chomutov
HC Sparta Praha
Rytíři Kladno
HC Kobra Praha
Pracovní zálohy Kladno
HC Meteor Třemošná
HC Slavia Praha
HC Energie Karlovy Vary

Aktuální sparťanský kádr v probíhající letní přípravě
Brankáři: Dlouhý Jan, Krbeček Jakub, Sluka Josef;

Obránci: Adam Matyáš, Brůna Patrik, Ducháč Filip, Hamara Tomáš, Mašek Ondřej, Menzel Christián, Procházka Jakub, Šesták Ondřej, Tomov Nino;

Útočníci: Adamec Andrej, Bareš Albert, Broš Josef, Červenka Jakub, David František, Filippov Petr, Hamršmíd Jan, Höll Sebastian, Kalný Lukáš, Krupička Jan, Ludvík Jan, Mácha Adam, Němec Richard, Pírs Adam, Potůček Matyáš, Pražák Sebastian, Straka David, Theimer Oto, Valenta Denis, Vitouch Michal, Výkruta Ondřej.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient