Search
Close this search box.

Evropský týden mobility v Pelhřimově pokračoval cyklistikou

Cyklistické závody dětí a mládeže, které jsou každoročně součástí Evropského týdne mobility v Pelhřimově, se tentokrát uskutečnily ve sportovním areálu v Nádražní ulici v Pelhřimově a to v úterý 18. září. Na tratě od 300 metrů až po 4 kilometry se postupně vydaly v různých věkových kategoriích desítky dětí od těch nejmenších z mateřských škol, které jely na odrážedlech, až po žáky 9. tříd základních škol. Kromě pelhřimovských závodníků a závodnic měly zastoupení i Žirovnice, Humpolec, Želiv a Hořepník.

Mladí cyklisté si užili sportovní zápolení a navíc se mohli těšit z diplomů a pěkných cen od města Pelhřimov (byly to například volné vstupy do bazénu a na bruslení), které předali těm nejlepším místostarosta Pelhřimova Josef Koch a ředitel Domu dětí a mládeže Libor Fišar. Příjemnou a atraktivní součástí závodů byla i vystoupení mažoretek z DDM, děti si mohly navíc „zařádit“ ve skákacím hradu a k vydařenému odpoledni přispělo i krásné počasí.

V rámci letošního Evropského týdne mobility v Pelhřimově, jehož heslo zní „Kombinuj a jeď!“, už se uskutečnily například Netradiční závody s Hodinou H, pochod Pelhřimovské pěšinky po střeše Evropy, Turistická vycházka se Zdravým městem a další akce. Na 6. října je naplánován Běh města Pelhřimova v Městských sadech.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient