Evropská liga byla velké lákadlo, říká posila Sigmy Olomouc Pavel Dvořák

Sigma Olomouc má za sebou velmi povedenou loňskou sezonu. Jako nováček se dokázala dostat na čtvrté místo a tzn. že bude hrát evropské poháry.

V současné chvíli má za sebou týden a půl z letní přípravy, v které jí čeká i soustředění v Polsku.
V kádru už není stoper Uroš Radakovič, který přestoupil do Sparty. Naopak přišel útočník Pavel Dvořák, který poslední sezony působil v FC Vysočina Jihlava, která letos sestoupila do druhé ligy. “Každý chce hrát co nejvýš, i když samosebou mám na tom sestupu velkou vinu, jako všichni. Ale i kdybychom se zachránili a přišla nabídka ze Sigmy, tak bych stejně chtěl jít sem. Protože je tady předkolo Evropské ligy, je to lákadlo,” říká Dvořák.
Dalším novým hráčem je brankář Aleš Mandous, který chytal naposledy v Žilině.

Z hostování se vrátili obránci Jan Štěrba a Matěj Hýbl. Z olomouckého dorostu, který se letos stal mistrem republiky, byli přeřazeni Jiří Spáčil, Pavel Zifčák, Jakub Matoušek, Rostislav Baďura a Ondřej Zmrzlý.
Naopak hostování skončilo Jakubu Řezníčkovi.

Sigma má už za sebou tři přípravná utkání s bilancí dvou výher a jedné porážky.

SK Sigma Olomouc – Liptovský Mikuláš 3:1 (1:0)
Branky: 76. a 86. Plšek, 7. Manzia. Rozhodčí: Slabý – Antoníček, Lakomý. Diváci: 250.
SK Sigma: 1. poločas: Buchta – Surzyn, Kotouč, Radaković, Vepřek – Moulis, Kalvach, Texl, Hála – Manzia, Yunis. 2. pol.: Mandous – Sladký, Štěrba, Polom, Hýbl – Zahradníček, Spáčil, Zmrzlý, Falta – Plšek, Dvořák. Trenér Václav Jílek.

SK Sigma Olomouc – Třinec 2:3 (2:2)
Branky: 15. a 16. Hála.
SK Sigma: Mandous – Sladký, Štěrba, Jemelka, Hýbl (46. Zmrzlý) – Zahradníček, Texl, Kalvach, Hála – Manzia, Dvořák (32. Matoušek). Trenér Václav Jílek.

SK Sigma Olomouc – Hradec Králové 3:0 (2:0)
Branky: 11. a 40. Houska, 69. Moulis.
SK Sigma: Buchta – Surzyn, Kotouč, Polom, Vepřek – Moulis, Spáčil (46. Zlatohlávek), Houska (68. Spáčil), Falta – Baďura (46. Zifčák), Yunis (75. Baďura). Trenér Václav Jílek.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz